Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 17.1°C

Debesuota su pragiedruliais


Apulija – savitas kraštas ir gali pasiūlyti net du išskirtinius apgyvendinimo tipus, kurių nerasite jokiame kitame Italijos regione – maserijas (masseria) ir trulius (trullo). Miestuose platus įvairiausių viešbučių pasirinkimas, bet geriausiai šio regiono žavesys atsiskleidžia apsistojant maserijose, truliuose ar šimtmečius skaičiuojančiuose senamiesčių apartamentuose. Apartamentus įsivaizduoti neturėtų būti sunku, todėl apie juos nekalbėsiu, bet norėčiau šiek tiek smulkiau aprašyti maserijas ir trulius.

Maserija. Kituose Italijos regionuose panašus apgyvendinimo tipas vadinamas agriturismo, tačiau skirtumas slypi ne vien pavadinime. Maserijos buvo skirtos ūkyje dirbantiems žmonėms apgyvendinti ir apsiginti nuo užpuolikų, todėl daugelis jų buvo įtvirtintos. Daugiausia maserijų pastatyta XVI–XIX a. Šiandien jos visiškai rekonstruotos ir varijuoja nuo paprastų kaimiškų iki itin prabangių. Maserijos paprastai įsikūrusios vaizdingose kaimo vietovėse bei pakrantėse, sodų, vynuogynų ar alyvmedžių giraičių apsuptyje. Maserija – puiki vieta apsistoti gero maisto ir lėtojo keliavimo mėgėjams, nes tik čia visiškoje ramybėje galima mėgautis Apulijos gyventojų svetingumu, puikiu maistu (paprastai gaminamu iš maserijos ūkyje užaugintos produkcijos) ir vaizdingu kraštovaizdžiu. Žinoma, skiriasi kokybė, patogumai, tipas (B&B arba maistą gaminant patiems) ir kainos, bet Apulijoje maserijų pasirinkimas didelis, todėl kiekvienas turėtų rasti sau tinkamą variantą.
masseria su gelemTrulis. Šie unikalūs kalkakmenio statiniai su kūginiais stogais dar retesni, nes jie būdingi ne visai Apulijai, o tik Itrijos slėniui. Kaip ir maserijos, senieji truliai buvo perdaryti į atostogų namus, suvenyrų ar maisto parduotuves, restoranus. Senuosius ir jau mūsų laikais statytus trulius atskirti gana lengva – senieji yra maži ir išsibarstę kaimo vietovėse. Tuo tarpu naujai pastatyti truliai yra didesni, statomi jungiant vieną šalia kito, todėl juose gali būti, kad ir 5 kambariai, kondicionierius (senieji truliai išlieka vėsūs vasarą net ir be kondicionieriaus), bevielis internetas ir t. t. Didžiausia trulių koncentracija aplink Alberobelą (Alberobello), todėl čia galima apsistoti truliuose įrengtuose apartamentuose, viešbučiuose ar B&B. Pageidaujantiems kuo daugiau autentiškumo, tylos ir ramybės, reikėtų rinktis kaimo vietovės trulį. Atokiuose truliuose svečių patogumui dažnai suteikiama galimybė naudotis dviračiais, todėl gretimas apylinkes galima pažinti ne tik patogiai, bet ir sveikai.
trullo puglia

 

Tiems, kam patinka lėtasis keliavimas, kai vienoje vietoje apsistojama ilgesniam laikui, maserija arba trulis yra geriausias pasirinkimas, nes įsikūrus gamtos apsuptyje savaime norisi gyventi pagal atpalaiduojantį gamtos, o ne dinamišką miesto ritmą.

Raktažodžiai: Apgyvendinimas Apulija


Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 17.1°C

Debesuota su pragiedruliais