Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 27.4°C

Debesuota su pragiedruliais


Mafija Pietų Italijoje

Mafija! Taip į klausimą, kas geriausiai charakterizuoja Pietų Italiją ir ypač Siciliją, nesvarstydamas atsakytų ne vienas. Jei paklaustumėte, ar šiandien Pietų Italijoje egzistuoja mafija, atsakyčiau TAIP, bet jei paklaustumėte, ar Pietų Italijos mafija kelia pavojų turistams, net nedvejodamas atsakyčiau NE. Sicilijos mafija vadinama Cosa Nostra vardu, Neapolio – Camorra, Kalabrijos – ‘Ndrangheta, Apulijos – Sacra Corona Unita.

Natūralu, kad žmonės mano, jog Pietų Italijoje mafijos nebeliko, bet tai nėra visiška tiesa. Tiesiog mafija yra nematoma. Šiandieninė mafija yra visai kitokia, nei ji buvo prieš keletą dešimtmečių, kai vidury baltos dienos užsiimdavo reketu, grobdavo žmones, žudydavo. Šiandien ji kur kas labiau rafinuota ir užsiima kontrabanda, narkotikų prekyba, įtakingų asmenų papirkinėjimu ir pan. Jei patys nesate įsivėlę į mafijos reikalus, jūs mafijos absoliučiai nedominate, todėl galite jaustis visiškai saugiai. Be to, neteisėtai uždirbtus pinigus mafija vėliau turi legalizuoti, todėl ji viso pasaulio turistus svetingai pasitinka savo prekybos centruose, viešbučiuose, pramogų parkuose, restoranuose ir t. t. Turistai jiems reikalingi pinigams legalizuoti, todėl Pietų Italijoje dėl savo saugumo turėtumėte jaudintis mažiausiai. Apskritai Pietų Italija yra labai saugi, todėl mažesniuose miesteliuose vietiniai gyventojai net nerakina namų durų.

Svečiuojantis Pietų Italijoje reikėtų elgtis lygiai taip pat, kaip Lietuvoje ar bet kurioje kitoje Europos šalyje: nesipuikuokite ant kaklo pakabintu fotoaparatu kaip kaklo vėriniu, viešai nedemonstruokite didelių pinigų sumų, masinėse susibūrimo vietose saugokitės kišenvagių, automobilyje nepalikite vertingų daiktų ir t. t.


Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 24.9°C

Debesuota su pragiedruliais