Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 17.1°C

Debesuota


Kur apsistoti Italijoje?

Svečiuodamiesi Italijoje galėsite rinktis iš daugybės apgyvendinimo rūšių – nuo jaukių ir nebrangių šeimos viešbutukų iki ypač prabangių viešbučių.

Viešbučiai (hotel arba albergo) kaip ir visame pasaulyje klasifikuojami pagal žvaigždutes. Didesniuose ir daugiau turistų lankomuose miestuose galėsite rinktis iš daugybės 1–5 žvaigždučių viešbučių, kurių kainos gali skirtis net keliasdešimt kartų. Jei viešbutis turi 1 ar 2 žvaigždutes, nereiškia, kad jis yra prastas. Įprastai tai būna maži, arčiau centro įsikūrę šeimos valdomi viešbučiai, išsiskiriantys paprasta, savita aplinka. Galbūt tokiame viešbutyje negausite sočių amerikietiško stiliaus pusryčių, jo vardas bus nežinomas, o į viršutinį aukštą teks kopti laiptais.

Hosteliai (ostello) – puikus būdas sutaupyti neišrankiam keliautojui. Bendruose kambariuose (įprastai iki 8 lovų) su bendru vonios kambariu apsistosite pigiausiai. Tačiau žodis ostello Italijoje naudojamas gana retai, todėl būkite budrūs! Jei rasite viešbutį, kuris siūlo nakvynę už labai mažą kainą, iš tikrųjų tai gali būti hostelis. Prieš užsisakydami kambarį tokiame „viešbutyje“ įsitikinkite, ar tikrai už mokamą sumą gausite privatų kambarį su vonia.

Agriturismo įprastai vadinamos toliau nuo miesto šurmulio nutolusios užmiesčio sodybos. Čia galima išsinuomoti mažą namuką, apartamentus arba kambarį (kartais bendrą, kartais privatų, kartais su vonia, kartais su bendru vonios kambariu) sename arba vis dar veikiančiame ūkyje. Tai nereiškia, kad jums reikės dirbti žemės ūkio darbus, tiesiog galėsite ilsėtis gamtoje. Dažniausiai agriturismo šeimininkai maistui ruošti naudoja tik savo užaugintas daržoves, vaisius ar mėsą ir siūlo tradicinio maisto gaminimo pamokas, naminio vyno ir alyvuogių aliejaus degustacijas, jodinėjimą arkliais, dviračių nuomą ir kitas poilsio atvirame ore paslaugas. Keliaujantiems automobiliu, agriturismo, ko gero, yra pati geriausia vieta apsistoti. Sodybos būna įsikūrusios vaizdingose vietose, įprastai netoli jūros, kalnų ar lankytinų objektų, o kainos jose tikrai priimtinos. Svarbiausia, apsistoję agriturismo turėsite išskirtinę galimybę pajusti autentišką kaimiškos Italijos gyvenimo būdą.

Vilos (villa) ir apartamentai (apartamento) labiausiai tinka šeimoms ar keliautojų grupėms, vienoje vietoje apsistojančioms ilgesniam laikui. Rinktis tikrai yra iš ko – nuo prabangių pajūrio vilų su baseinu iki vieno kambario buto kurortiniame miestelyje. Reikėtų paminėti, kad vasarą vilos ir apartamentai dažniausiai nuomojami savaičių intervalu, t. y., nuo šeštadienio iki šeštadienio. Tačiau ne sezono metu apartamentus turėtų pavykti išsinuomoti ir kelioms dienoms.

Svečių namai (pensione) ir B&B – privačiame name nuomojami kambariai (su vonios kambariu arba be jo) su pusryčiais. Pusryčiai B&B dažniausiai būna tipiški itališki – puodelis kavos ar arbatos su burnoje tirpstančiu pyragaičiu. Įprastai tame pačiame name gyvena ir pats savininkas, todėl į jį bet kada galite kreiptis pagalbos ar patarimo. Beje, vasarą dažniausiai reikalaujama apsistoti ne trumpesniam nei 3 dienų laikotarpiui, priešingu atveju, taikomas antkainis.


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 17.1°C

Debesuota