Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 28.2°C

Debesuota su pragiedruliais


Neabejotinai pats geriausias būdas pažinti Pietų Italiją – automobiliu. Tai padaryti patogiausia jį išsinuomojus oro uoste. Žinoma, jei neskubate ir pakeliui norite aplankyti daugiau Europos valstybių, į Pietų Italiją galima vykti ir nuosavu transportu. Pavyzdžiui, Amalfio pakrantę (Costiera Amalfitana) pasieksite įveikę 2 500 km, o iki pačiame Italijos „bato nosyje“ esančio Kalabrijos Redžo (Reggio Calabria) teks nuvažiuoti net 3 000 km.

Geresnės transporto priemonės už automobilį Pietų Italijai pažinti tiesiog nėra! Leiskitės vienais įspūdingiausių pasaulyje pakrančių kelių, besidriekiančių kelis tūkstančius kilometrų, ir grožėkitės pribloškiamu žydros jūros, žalių lygumų ir uolėtų kalnų kraštovaizdžiu. Nuostabiausia tai, kad kiekvienoje jus pakerėjusioje vietoje galėsite stabtelti šalikelėje ir saugiai pasigrožėti nuostabiu reginiu. Vietomis kelias gali vingiuoti aukštų uolų briaunomis ir jus nuo bedugnės skirs tik apsauginis atitvaras, o kitur jis gali eiti neįtikėtinai arti jūros, todėl esant didelėms bangoms ir stipriam vėjui jūsų automobilį taškys sūraus jūros vandens purslai. Neapsigaukite! Net jei žemėlapyje atrodo, kad pajūrio ar kalnų kelias artimas, jame greičiausiai sugaišite kur kas ilgiau nei planavote. Viena to priežasčių – daugybė vingių, įkalnių ir nuokalnių, priverčiančių sumažinti greitį, kita – tiesiog negalėsite pravažiuoti nesustoję ir nenusifotografavę apžvalgos aikštelėse, iš kurių atsiveria žodžiais neapsakomo grožio vaizdai.

Automobilių nuomos paslaugas Italijoje teikia daugybė bendrovių, tad kurią pasirinkti? Keliaudamas Europoje visada automobilį nuomojuosi iš Autoeurope, nes ši bendrovė kiekvieną kartą siūlo pačias mažiausias kainas: už sumokėtus pinigus gaunu ne tik naują tvarkingą automobilį, bet ir draudimą su nuline išskaita. Tad Autoeurope drąsiai rekomenduočiau kiekvienam!

Keletas patarimų, nuomojantis automobilį:

  • pirmasis ir svarbiausias patarimas – užsisakykite automobilį su nuline išskaita. Paprastai nuomos bendrovės taiko 500–800 eurų išskaitą, todėl jei, pavyzdžiui, grįžę prie aikštelėje palikto automobilio rasite vieną jo šoną subraižytą, labai tikėtina, kad už tokio automobilio remontą iš jūsų sąskaitos bus išskaičiuota keli šimtai eurų. Taigi, kad išsvajotos atostogos nevirstų galvos skausmu, geriau už automobilio nuomą sumokėti šiek tiek daugiau (atsižvelgiant į nuomos bendrovę, vienos dienos automobilio nuomos kaina gali būti didesnė 5–15 EUR) ir jaustis visiškai užtikrintai. Dažniausiai automobilių nuomos bendrovės siūlo nulinę išskaitą (angl. zero excess, SCDW) arba papildomą draudimą (angl. fully refundable excess). Pirmu atveju už patirtus nuostolius neturėsite atlyginti nieko, antru – nuostolius atlyginti turėsite, tačiau vėliau nuomos bendrovė jums grąžins visus už padarytą žalą sumokėtus pinigus. Ši informacija – apibendrinta. Kiekviena bendrovė turi savo taisykles, todėl tikslesnės informacijos ieškokite nuomos bendrovių svetainėse.
  • Rinkitės nedidelį automobilį su neribota rida, nes jo nuoma bus pigesnė, jis vartos mažiau degalų ir su juo bus lengviau manevruoti stovėjimo aikštelėse ir siaurose gatvelėse.
  • Turėkite kredito kortelę su pakankamu likučiu. Kredito kortelė būtina ne tik automobiliui rezervuoti internetu – tą pačią kredito kortelę turėsite pateikti ir atsiimdami automobilį. Atsiimant automobilį nuomos punkte, bendrovė jūsų kortelėje rezervuos tam tikrą sumą (dažniausiai tai būna keli šimtai eurų). Jei grąžindami automobilį jam ar kitam turtui nebūsite padarę žalos, sumos rezervavimas per keletą dienų bus panaikintas.
  • Atsiimdami automobilį jį gerai apžiūrėkite. Nuomos sutartyje bus nurodyti automobilio defektai (įbrėžimai, įlenkimai ir t. t.). Jei ant automobilio pastebėjote sutartyje nenurodytų pažeidimų, paprašykite, kad nuomos bendrovės atstovas juos pažymėtų sutartyje. Dėl viso pikto, prieš išvažiuodami iš nuomos punkto aikštelės, nufotografuokite išsinuomotą automobilį iš visų pusių, kad, kilus nesusipratimų jį grąžinant, turėtumėte įrodymų apie automobilio defektus jo išsinuomojimo momentu.
  • Atidžiai skaitykite nuomos bendrovės taisykles. Tam tikrais atvejais (pavyzdžiui, per eismo įvykį vairuotojas buvo neblaivus, nuomotą automobilį vairavo asmuo, neturėjęs teisės jo vairuoti, automobiliu buvo lenktyniaujama, automobilis buvo pavogtas su jame paliktais automobilio dokumentais ir t. t.) draudimas gali neatlyginti žalos.
  • Jei neturite navigacijos sistemos, išsinuomokite ją kartu su automobiliu. Keliaujant svetimoje šalyje, navigacijos sistema – nepakeičiama pagalbininkė. Greitkeliuose ir magistraliniuose keliuose puikiai išsiversite ir be jos, nes kelio ženklai Italijoje – aiškūs ir informatyvūs, tačiau vietinės reikšmės keliukuose ir miestuose, kai senamiestyje teks ieškoti savo viešbučio, be jos prapulsite.


Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 28.2°C

Debesuota su pragiedruliais