Orai dabar Italijoje Giedra

Italijoje 25.5°C

Giedra


Italijos klimatas

Italijos teritorijoje yra 3 klimato rūšys: vidutinių platumų, subtropinis ir Viduržemio jūros.

Klimatas Italijos šiaurėje

Lygumoje, klimatas pereinamasis: nuo subtropinio į vidutinių platumų – karšta vasara (liepą nuo +22°С iki +24°С) ir šalta, ūkanota žiema (sausį apie 0°С).

Italijos salų klimatas yra Viduržemio jūros – 2/3 metų ten skaistus mėlynas dangus, vasara karšta ir sausa (liepą +26°С), o žiema švelni ir šilta (nuo +8°С iki +10°С sausio mėnesį). Sniegas iškrenta labai retai, išskyrus Alpių kalnų rajonus, kuriuos 1500m. aukštyje jis dengia iki 200 dienų per metus.

Piečiau Italijoje nuo kovo iki spalio pučia karšti ir sausi vėjai iš Sacharos – sirokai. Šį laikotarpį temperatūra pakyla iki +35°С.

Romos klimatas yra subtropinis. Dauguma kritulių iškrenta žiemą, vasarą krituliai pakankamai reti. Apskritai, klimatui būdinga labai ilga ir karšta vasara bei švelni, lietinga žiema. Šalnos ir sniegas pakankamai reti netgi žiemą, o vasarą temperatūra gali viršyti +40°С.

Venecija – pietinis miestas, toje pačioje platumoje, kaip Krymas ir Krasnodaro regionas. Venecijai būdinga ilga ir karšta vasara su maždaug +23°С vidutine temperatūra liepos mėnesį (pats šilčiausias mėnuo), taip pat ir švelnia žiema (vidutinė sausio temperatūra yra +2.5°С). Kartais žiemą būna šalnos ir sniegas. Oras yra labai drėgnas. Venecijoje dažnai būna stiprios liūtys su perkūnijomis.

Florencijos klimatas – Viduržemio jūros, vasara karšta ir sausa (liepos mėnesį +26°С), o žiema – šilta ir švelni (iki +10°С sausį), daugumą dienų šviečia saulė. Sniegas iškrenta labai retai, išskyrus kalnų rajonus.

Milanui būdingas drėgnas subtropinis klimatas, turintis šiek tiek kontinentinio bruožų – tipinis Šiaurės Italijos lygumų klimatas su drėgnomis, karštomis vasaromis ir šalta, drėgna žiema. Vidutinė temperatūra miesto centre – nuo -3°С iki +4°С sausį ir nuo +19°С iki 30°С liepą. Sniegas yra pakankamai dažnas reiškinys žiemos laikotarpiu, nors paskutiniais 15-20 metų jis tapo retesnis. Drėgmė pakankamai aukšta visus metus, vidutinis metinis kritulių kiekis apie 1000 mm. Miestas dažnai skendi rūke.

Sicilijos klimatas – tipinis Viduržemio jūros: karštos vasaros ir trumpos švelnios žiemos. Saulės valandų skaičius per metus vidutiniškai siekia 2500. Kontinentinėje Italijoje – 2000, o Prancūzijos pietuose – 1800. Nežymūs krituliai iškrenta pagrinde žiemos mėnesiais – nuo spalio iki kovo. Didžiausia temperatūra registruojama liepa ir rugpjūtį – vidutiniškai +26°С, o mažiausia, nuo +10°С iki +14°С, gruodį ir vasarį. Vandens temperatūra svyruoja nuo +16°С žiemą iki +27°С vasarą. Sicilijos klimatas švelnus, su ryškiu skirtumu tarp pakrantės ir vidinės salos dalies. Lietūs čia retai kada būna gausūs, kartais jų nebūna mėnesiais.
Geriausias laikas vizitui:

Į Italiją galima važiuoti ištisus metus: žiemą – slidinėti, vasarą – ilsėtis prie jūros, pavasarį ir rudenį – ekskursijoms. Sausio pradžioje – išpardavimų laikas, labiausiai tinkamas apsipirkimui.

Pietų Italijos klimatas

Pietų Italijoje, įskaitant Sicilijos ir Sardinijos salas, vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Jam būdingos trumpos švelnios žiemos, šilti pavasariai ir rudenys ir gana karštos sausos vasaros. Vasariški orai čia prasideda balandį ir tęsiasi iki pat spalio. Karščiausi liepos ir rugpjūčio mėnesiai (vidutinė temperatūra siekia 26–30 °C šilumos), o šalčiausi – gruodžio vasario mėnesiai, kai oras atvėsta iki vidutiniškai 8–17 °C šilumos ir iškrenta didžiausias kritulių kiekis. Žiemą Pietų Italijoje esantys Apeninų kalnai visada padengti sniegu ir juose vyrauja neigiama temperatūra.

Be abejo, oras labai priklauso nuo konkrečios vietos, nes net ir vasarą temperatūra pakrantėje ir kalnuose gali skirtis 10 laipsnių. Kai kuriais metais pasitaiko ir kraštutinumų, kai vasaromis termometras pavėsyje rodo 40 °C karščio, o žiemą – vos vieną ar du laipsnius šilumos.

Gegužę vandens temperatūra jau siekia apie 20 °C šilumos, rugpjūtį pasiekia maksimalią 27–28 °C temperatūrą ir spalį nukrenta iki malonių 24 °C šilumos.


Orai dabar Italijoje Giedra

Italijoje 25.5°C

Giedra