Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 18.2°C

Debesuota


DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

K. Koks yra Italijos muziejų darbo laikas?
A. Įprastai Italijos muziejai atsidaro 9–10 val. ryto ir užsidaro 18–19 val. vakaro, tačiau tai yra labai apytikslė informacija, nes kiekvienas muziejus turi savo darbo grafiką.

K. Kurią dieną Italijos muziejai būna uždaryti?
A. Įprastai muziejai nedirba pirmadieniais.

K. Kada Italijoje prasideda ir baigiasi siesta?
A. Siesta pietų Italijoje gali prasidėti bet kuriuo dienos metu, bet įprastai visos įstaigos užsidaro apie 12 val. ir vėl atsidaro apie 14–16 valandą.

K. Dabar vidurdienis, o aš labai išalkau. Kur galėčiau pavalgyti?
A. Rasti veikiantį restoraną, užeigą ar piceriją vidurdienį pietų Italijoje praktiškai neįmanoma, tačiau didieji prekybos centrai ir tarptautiniai greitojo maisto restoranai turėtų dirbti. Užsidarę 13–14 val., restoranai vėl atsidaro tik apie 17 val. Tokiu metu greičiausiai vakarieniausite vieni arba su kitais turistais, nes italai vakarienės renkasi tik apie 20 val.

K. Meniu nebuvo nurodytas stalo padengimo ir duonos mokestis, tačiau tai buvo įskaičiuota į sąskaitą. Ar tai legalu?
A. Patartina prieš užeinant į restoraną susipažinti su meniu pateiktomis kainomis. Restoranas gali apmokestinti stalo padengimą ir duoną (ital. pane e coperto, angl. bread and cover), tačiau tai privalo būti nurodyta meniu. Net jei atneštos duonos nevalgysite, jos kaina vis tiek bus įskaičiuota.

K. Ar galiu apsigyventi viešbutyje ar kitoje apgyvendinimo vietoje neturėdamas savo asmens tapatybės kortelės ar paso?
A. Ne. Viešbučio ar kitos apgyvendinimo vietos registratūroje privalote pateikti asmens tapatybės kortelę ar pasą.

K. Kažkas iš mano viešbučio kambario pavogė mano laikrodį, tačiau viešbučio valdytojas teigia, kad jis už vagystę nėra atsakingas. Ką daryti?
A. Viešbučio valdytojas privalo atlyginti už bet kokius pavogtus jūsų daiktus (jei pavogta iš jūsų kambario) tik tuo atveju, jei valdytoją apie vagystę informavote iš karto.

K. Ką tik buvau apiplėštas. Kažkas pavogė mano krepšį su asmens tapatybės dokumentais, pinigais ir asmeniniais daiktais. Ką daryti?
A. Vykite į artimiausią policijos nuovadą ir praneškite apie vagystę. Turėsite parašyti oficialų pareiškimą. Po to vykite į savo ambasadą, kur jums bus išduota jūsų dokumento kopija.

K. Iš gatvės pardavėjo įsigijau padirbtą rankinę, o policija mane už tai nubaudė bauda. Ar su manim buvo pasielgta teisėtai?
A. Taip. Įstatymas Nr. 35/2005 numato iki 10 000 eurų baudą už klastočių įsigijimą. Užsienio turistai gali nežinoti, kad daro nusikaltimą, tačiau Italija šiuo atžvilgiu taiko labai griežtas nuobaudas.

K. Esu užsienietis turistas Italijoje ir mano automobilis ką tik sugedo greitkelyje. Kur galėčiau kreiptis pagalbos, kad nuvilktų mano automobilį?
A. Iš savo mobiliojo telefono galite skambinti nemokamu numeriu 800 116 800. Tai Italijos automobilių klubo (ACI) numeris, specialiai skirtas užsieniečiams.

K. Kokiu pagalbos numeriu turėčiau skambinti ištikus nelaimei?
A. 112 – Karabinieriai. Kadangi tai yra bendras ES pagalbos numeris, šio numerio operatoriai kalba užsienio kalbomis (anglų, prancūzų, kartais vokiečių ir ispanų).
113 – Policija. Tai bendrasis Italijos pagalbos telefonas, kuriuo galima pranešti apie vagystę, užpuolimą, nelaimingą atsitikimą bei išsikviesti medicininę pagalbą.
115 – Ugniagesiai. Gaisro atveju skambinkite šiuo numeriu.
118 – Greitoji medicinos pagalba.


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 18.2°C

Debesuota