Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 18.2°C

Debesuota


Lėtasis keliavimas Apulijoje (Apulia Slow Travel)

Apulija – Italijos bato „kulniukas“ – ilgas ir siauras regionas. Be sustojimo išilgai ją pervažiuotumėte maþdaug per 6 valandas, o kirsti skersai reikėtų apie valandos. Būtent dėl geografinių ypatybių Apulija ypač tinkama lėtajam keliavimui (angl. slow travel), kai vienoje vietoje apsistojama maždaug savaitei ir keliaujama ne tolimesniu nei per valandą automobiliu įveikiamu atstumu. Tokių apsistojimo taškų variantų yra daugybė, bet iš esmės vienas taškas turėtų būti tarp Fodžos (Foggia) ir Gargano, kitas – Itrijos slėnyje (Ostuni, Locorotondo ir t. t.), trečias – Salento pusiasalyje (Otranto, Gallipoli ir t. t.).

Turiu pripažinti, kad lėtojo keliavimo keliu pats žengiu dar tik pirmuosius žingsnius. Nuo vaikystės keliaudavau su šeima ir visada stengdavomės kuo daugiau pamatyti. Sakydavom: „jei jau esame čia, reikia maksimaliai išnaudoti laiką, nes gal kitos progos ir nepasitaikys“. Pradėjęs keliauti savarankiškai irgi norėdavau kuo daugiau aprėpti, bet keliavimo įpročiai po truputį ėmė keistis, kai dalindamasis įspūdžiais su draugais supratau, kad šilčiausi ir geriausi prisiminimai visada susiję su tomis vietomis, kuriose praleisdavau bent keletą dienų. Kur kas labiau į atmintį įsirėžė tokie paprasti dalykai kaip apsipirkimas ankstyvame žuvų ir daržovių turguje, puodelis kavos vietinių gyventojų pamėgtoje kavinukėje, per kambario langą atsiverianti pasakiška panorama ar tiesiog bendras ramybės ir atsipalaidavimo jausmas, bet ne aplankyti žinomiausi objektai. Po truputį ėmė keistis ir gerų atostogų suvokimas. Dabar man tobulos atostogos – tai neskubėjimas, mėgavimasis paprastais dalykais ir netikėti atradimai.

Kaip minėjau, keliaujant lėtuoju būdu, vienoje vietoje reikėtų apsistoti bent jau savaitei. Atsižvelgiant į pomėgius ir finansines galimybes, Apulijoje siūlyčiau rinktis maseriją, trulą arba apartamentus / B&B senamiestyje. Gal atrodo ir smulkmena, bet gyvenimas senove alsuojančiame ar alyvmedžių apsuptyje įsikūrusiame name suteikia dar daugiau žavesio. Ekonomiškiausias variantas būtų išsinuomoti apartamentus šiuolaikiniame daugiabutyje, tačiau tokioje vietoje autentikos tikėtis neverta.

bb monopoli

Kiek susidariau įspūdį iš besikreipiančių keliautojų, visi nori apsistoti pakrantės miesteliuose, kad jūra būtų pasiekiama ranka. Be reikalo. Viešbučių rezervacijos sistemose nurodytas atstumas iki jūros nebūtinai reiškia atstumą iki paplūdimio (be to, miestų paplūdimiai dažniausiai būna nedidukai), todėl bet kokiu atveju iki gero paplūdimio dažniausiai tenka vžiuoti automobiliu. Apsistoję viename iš jaukių šiek tiek nuo pakrantės nutolusių Apulijos miestelių iki paplūdimio gal ir važiuosite 10 min. ilgiau, bet tikėtina, kad už nakvynę mokėsite mažiau ir jame būsite vieninteliai keliautojai užsieniečiai.

Užsimerkite ir durkite pirštu žemėlapyje į bet kurią Apulijos vietą. Tebūnie tai jūsų kelionės į šį nuostabų kraštą centras. Nujaučiu, kad nebandžiusiems pirma lėtoji kelionė bus tikras iššūkis ir valios stiprybės išbandymas, nes atsispirti pagundai aplankyti už jūsų kelionės apskritimo esančias įžymybes bus sunku.

Raktažodžiai: Apgyvendinimas Apulija


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 18.2°C

Debesuota