Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 24.9°C

Debesuota su pragiedruliais


Ciao Italijoje

Net jei dar neteko lankytis Italijoje, esu tikras, visi puikiai žinote žodį ciao (tariamas čiau) ir netgi jį kartais naudojate atsisveikindami su draugais Lietuvoje. Tai vienas iš daugelio itališkų žodžių, plačiai paplitusių visame pasaulyje.
Italijoje ciao reikėtų naudoti atsargiai, nes tai yra labai neoficialus būdas pasisveikinti ir atsisveikinti, todėl jei žmogaus nepažįstate arbe jis pirmas jūsų nepasveikina šiuo žodžiu, geriau pagalvoti apie šiek tiek formalesnį variantą.

Atsižvelgiant į paros laiką, niekada nesuklysite pasirinkę neutralius žodžius buongiorno arba buona sera. Jie abu tinka ir pasisveikinti ir atsisveikinti. Tačiau mano mėgstamiausias ciao pakaitalas yra dar lengviau įsimenamas bei ištariamas ir gali būti naudojamas tiek ryte, tiek ir vakare, tiek sveikinantis su vyresniu žmogumi ar bendraamžiu. Salve – labai mandagus, bet kartu ir ne per daug formalus ar griežtas sveikinimosi žodis. Kadangi jo reikšmė susijusi su sveikata, tai yra puikus būdas pasisveikinti su nepažįstamu ir tarsi palinkėti geros sveikatos.

Bet atminkit, kad salve naudojamas tik susitikus. Tuo tarpu išsiskiriant visgi geriau rinktis buongiorno (dieną), buona sera (vakare) ar arrivederci (bet kuriuo paros metu, ganėtinai neformalus, reiškia iki pasimatymo).

Turbūt daug kam skaitant šį straipsnelį kils klausimas, tai kada ir apskritai ar galima naudoti ciao? Žinoma, taip! Šį žodelį girdėsite nuolatos, kad ir kuriame Italijos kampelyje lankytumėtės, tačiau jei geriau atkreipsite dėmesį, pastebėsite, kad taip sveikinasi / atsisveikina tik pažįstami žmonės ar bendraamžiai. Sveikinantis su nepažįstamu, vyresniu ar aukštesnio statuso žmogumi, daugelis italų vietoj ciao renkasi formalesnį pasisveikinimo būdą.

Beje, italų, kaip ir visos kalbos, keičiasi. Jaunosios kartos atstovai ciao naudoja vis dažniau pasisveikindami ir atsisveikindami, todėl nebūtų keista, jei galiausiai šis žodis taps kasdieniu ir pakankamai formaliu pasisveikinimo / atsisveikinimo žodžiu tiek jaunesnių, tiek ir vyresnių žmonių tarpe. Tačiau kol kas, jei taip pasisveikinsite su vyresnės kartos italu, galite būti palaikytas itin nemandagiu.

Raktažodžiai: Italų kalba


Orai dabar Italijoje Debesuota su pragiedruliais

Italijoje 24.9°C

Debesuota su pragiedruliais