„Gucci“ rankinė už 20 eurų?

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

Esu tikras, kad visi, kam teko pabuvoti didžiuosiuose Italijos miestuose, matėte tamsiaodžius vyrukus iš Afrikos su milžiniškais sportiniais krepšiais ar tiesiog medžiaginiais ryšuliais ant pečių, kurie rankinių, akinių nuo saulės, diržų ir kitų aksesuarų „parduotuvę“ akimirksniu atidaro ant tuščio grindinio lopinėlio. Tuojau pat aplink juos ima rinktis turistai, norintys labai pigiai įsigyti „Gucci“, „Prada“, „Chanel“ ir kitų garsių dizainerių gaminių. Taip pat esu tikras, kad matėte, kaip šie prekeiviai, vos išgirdę ar pamatę, kad netoliese yra policininkų, savo „parduotuves“ uždaro dar greičiau ir staigiai išsilaksto į skirtingas puses.

„Armani“ akiniai nuo saulės už 5 eurus, „Dolce & Gabbana“ diržas už 8, o „Gucci“ rankinė vos už 20 – pripažinkit, skamba labai viliojančiai. Kaip jau supratote, kalbu apie pigias klastotes. Beje, už jų pardavimą ir pirkimą Italijoje griežtai baudžiama. Nors pastaraisiais metais policija vis rimčiau žiūri į šią nusikalstamą veiką ir nubaudžia vis daugiau tokių prekiautojų, vis tiek klastočių įsigyti labai lengva. Iš tikrųjų dėl to labiausiai turėtų nerimauti klastotes perkantys žmonės – jie už tai gali būti ir yra baudžiami milžiniškomis baudomis. Jei įkliūsite policijai su įsigytomis padirbtomis prekėmis, jums gali tekti susimokėti net iki 10 000 eurų baudą! Turistai paprasčiausiai nežino, kad pirkti klastotes draudžia įstatymai ir, priešingai nei pardavėjai, pamatę besiartinančius policininkus nuo jų niekur nebėga, todėl dažnai būna sulaikomi.

Prieš perkant klastotę siūlyčiau pagalvoti ne tik apie milžiniškas baudas, kurias gali tekti susimokėti, jei būsite sučiuptas, ar pajamas prarandančius dizainerius, bet ir apie tokių prekių kokybę. Daugelis Italijos gatvėse parduodamų klastočių pagamintos Azijoje ir yra apgailėtinos kokybės. Pavyzdžiui, akinių nuo saulės stiklai būna pagaminti iš pigiausio plastiko be apsauginių filtrų, todėl nešiojant tokius akinius ultravioletiniai saulės spinduliai akims kenkia dar labiau nei be jų, o pigiausios rankinės suplyšta vos po kelių mėnesių nešiojimo.

Patarimas smalsuoliams – jei neketinate pirkti, niekada neklauskite kainos vien smalsumo vedini, nes užkalbinus pardavėją afrikietį jo atsikratyti bus be galo sunku. Net jei ir aiškiai pasakysite, kad prekė jūsų nebedomina, prekeivis vis mažins kainą ir galiausiai paklaus, kiek siūlote. Jei, pavyzdžiui, už diržą prekeivis prašo 20 eurų, o jūs kad ir juokais pasakysite, kad mokėsite daugių daugiausia 5 eurus, greičiausiai jis galiausiai sutiks parduoti už jūsų prašytą kainą. Tačiau jei ir už šią kainą nepirksite, nenustebkite, jei būsite atvirai iškeiktas, nes faktą, kad jūs nusiderėjote iki pageidautos kainos ir vis tiek neperkate, afrikiečiai prekeiviai priima kaip asmeninį įžeidimą.

Jei visgi susigundysite gatvės prekeivių parduodamomis klastotėmis, būkite budrūs ir prisiminkite apie milžiniškas baudas už jų pirkimą. Pasiteisinimas, kad esate turistas ir nežinote vietos įstatymų nuo atsakomybės neatleidžia!

Komentarai