Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 13.8°C

Debesuota


Populiariausi Sicilijos paplūdimiai

Maždaug 1 500 km ilgio Sicilijos pakrantėje sau patinkantį paplūdimį išsirinks kiekvienas – tiek mėgstantis į gilią jūrą nerti nuo stačių uolų, tiek į ją bristi lėkštu smėlėtu dugnu. Iš esmės geriausi (ir daugiausia) Sicilijos paplūdimiai įsikūrę kiekviename salos kampe, t. y. šiaurės rytuose aplink Mesiną (Messina), šiaurės vakaruose aplink Trapanį (Trapani) ir pietuose, kiek žemiau Sirakūzų (Siracusa).

Šiaurės rytuose poilsiautojų ypač mėgstamas Mortelės (Mortelle) kurorto pajūris. Čia daug vienas už kitą gražesnių smėlio paplūdimių, kuriuos karštomis vasaros dienomis mielai renkasi Mesinos gyventojai. Ieškantys daugiau ramybės ir privatumo turėtų šiaurine pakrante pavažiuoti iki Milaco (Milazzo), kur prasideda kitas puikių paplūdimių ruožas, besitęsiantis maždaug iki Kapo d‘Orlando (Capo d’Orlando). Jei ieškote kažko neįprasto ir naujo, būtinai turėtumėte persikelti (patogiausia iš Milaco) į Lipario salyną. Vulkano (Vulcano) saloje yra vienintelis toks visoje Italijoje juodo smėlio paplūdimys Spiaggia Sabbie Nere, apie kurį tikrai norėsite iš karto papasakoti namuose likusiems artimiesiems. Tuo tarpu geriausiai įrengti ir daugybės poilsiautojų sulaukiantys paplūdimiai įsikūrę šalia Taorminos (Taormina). Lido Mazzarò ir Giardini-Naxos paplūdimiuose puikiai išvystyta infrastruktūra, čia daug barų ir nuomojamų skėčių nuo saulės, tačiau poilsiautojų juose taip pat netrūksta nuo ankstyvos gegužės iki pat spalio.

 

Šiaurės vakarinės Sicilijos dalies puošmena neabejotinai yra San Vito lo Kapo (San Vito Lo Capo) miestelis ir jo paplūdimys. Jis smėlėtas, ilgas, o vandens žydrumas priverčia abejoti, ar tikrai esate Sicilijoje, o ne vienoje iš egzotiškų Indijos vandenyno salų. Labai jaukus ir netoliese esantis Scopello paplūdimys. Jis mažesnis, nuošalesnis ir beveik nelankomas užsienio turistų. Taip pat neįtikėtinai žydra ir skaidri jūra skalauja Favinjanos (Favignana) salos krantus. Ją patogiausia pasiekti keltu iš Trapanio. Favinjanoje daugiausia poilsiautojų renkasi Cala Azzurra, Cala Rossa, Favignana, Lido Burrone paplūdimius.

 

Pietiniame Sicilijos kampe populiariausia jūros pakrantė maždaug nuo Ragūzos (Ragusa) iki Sirakūzų. Čia smėlio paplūdimių yra beveik kiekviename pajūrio miestelyje ir jų apylinkėse. Vienas iš nuošaliausių ir mažiausiai civilizacijos paliestų visos Sicilijos paplūdimių yra Oasi di Vendicari, kuriame nerasite nei persirengimo būdelių, nei barų, nei nuomojamų skėčių nuo saulės, tačiau jame galėsite mėgautis tyla ir ramybe. Beje, šioje vietoje jūra kartais išmeta keistų gniutulėlių – tai ne teršalai, kaip daug kam pasirodo iš pirmo karto, o jūros augalai, gyvenantys tik itin švariame ir neužterštame vandenyje, tad dėl jų baimintis nereikėtų. Kiti poilsiautojų puikiai vertinami šio pakrantės ruožo paplūdimiai – Spiaggia di Cala Mosche, La Marza, Pisciotto.

 

Sicilija ir ją skalaujančios jūros (Jonijos rytuose, Tirėnų šiaurėje ir Viduržemio pietuose) džiugina įvairove, todėl kiekvienas gali rinktis pagal savo skonį. Beje, ketinantys Sicilijoje atostogauti rugpjūtį turėtų atminti, kad šiuo metu kai kurie paplūdimiai gali būti sausakimši.

Raktažodžiai: Jūra Paplūdimiai


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 13.8°C

Debesuota