Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 14.4°C

Debesuota


Populiariausi Kalabrijos paplūdimiai

Pratęsdamas populiariausių Pietų Italijos paplūdimių temą pristatau Kalabrijos paplūdimius, kurių 800 km pajūrio ruože tikrai netrūksta.

Vakarinius Kalabrijos krantus, kerinčius įspūdingomis aukštomis uolomis su kur ne kur įsiterpusiomis smulkaus smėlio įlankėlėmis, skalauja Tirėnų jūra, o pietrytinius – Jonijos. Ši pakrantė daugiausia žema ir lygi, bet savo grožiu nė kiek nenusileidžia vakarinei sesei.

Tropėja (Tropea) – neabejotinai turistų gausiausiai lankoma Kalabrijos pajūrio vieta, įtraukta į Italijos geriausių ir švariausių paplūdimių dešimtuką. Balto smulkučio smėlio paplūdimys (nuotrauka) yra vos 500 m ilgio ir 30 m pločio, todėl vasaros mėnesiais jame rasti laisvą vietelę labai sunku. Beje, aplankyti verta ir patį miestelį, kuriame tvyro tipiška itališka atmosfera – jis visada gyvas, šviesus ir šurmuliuojantis.

Šiek tiek piečiau Tropėjos Tirėnų jūra skalauja Vatikano kyšulį (Capo Vaticano). Tai dar viena ne tik vietinių poilsiautojų, bet ir užsienio turistų ypač mėgstama pakrantės atkarpa, uolų padalyta į daugybę mažų paplūdimių, kurių kai kuriuos galima pasiekti tik valtele iš jūros. Giedrą dieną šiuose paplūdimiuose galima mėgautis ne tik skaidriu it krištolas vandeniu, bet ir stulbinamu Liparų salų vaizdu horizonte.

Leisdamiesi Violetine pakrante iki legendomis apipinto Šilos (Scilla) miestelio pakeliui pravažiuosite puikius Nikoteros (Nicotera), Džioja Tauro (Gioia Tauro), Palmio (Palmi), Banjara Kalabros (Bagnara Calabra) paplūdimius. Be galo jaukų, maždaug kilometro ilgio Šilos paplūdimį dar nuo XI amžiaus saugo ant uolos įsikūrusi Ruffo pilis. Iš šio miestelio taip pat atsiveria nuostabūs Sicilijos vaizdai.

Nors minėti paplūdimiai vieni populiariausių Kalabrijoje, nereikėtų pamiršti ir truputį šiauriau esančių nuostabių Praja a Marės (Praia a Mare) ir Diamantės (Diamante) kurortų. Miestelio ir kalnų  fone įsiterpęs dviejų kilometrų ilgio smulkių akmenukų Praja a Marės paplūdimys nuteikia itin romantiškai, o visai netoli kranto iš žydros jūros išnirusi mažutė Dino sala (Isola di Dino) sužadina nenugalimą norą pažinti visas jos slėpiningas grotas. Diamantė verta apsilankymo ne tik dėl puikaus paplūdimio, bet ir išskirtinio senamiesčio, kuriame įvairiausiais piešiniais ištapytos senų žvejų namų sienos.

Jonijos pakrantė mažiau išvystyta, todėl ir turistų čia mažiau. Tačiau tokie kurortai kaip Soveratas (Soverato), Kopanelas (Copanello) ar Kaminija di Staleti (Caminia di Staletti) vasarą ypač atgyja. Paskutiniu metu Kaminija su gretimais Kopanelo ir Pietragandės (Pietragrande) paplūdimiais savo grožiu, įspūdingomis uolomis, panoraminiais vaizdais ir šiltu bei švariu vandeniu pritraukia daugybę poilsiautojų, kurie anksčiau rinkdavosi poilsį Tirėnų pakrantėje. Didžiausias šių paplūdimių privalumas (kai kam galbūt trūkumas) tas, kad juose ne taip gerai išvystyta turizmo ir paslaugų infrastruktūra, t. y., čia mažiau barų, restoranų bei gultų ar skėčių nuo saulės nuomos punktų, todėl pajūris yra natūralesnis, mažiau paleistas žmogaus. Taip pat puikių Jonijos pakrantės paplūdimių rasite Bova Marinoje (Bova Marina), Sidernyje (Siderno), Ročela Jonikoje (Roccella Ionica) (nuotrauka), Botričelyje (Botricello), Rizuto kyšulyje (Capo Rizzuto), Rozeto Kapo Spulike (Roseto Capo Spulico) ir t. t.

Apibendrinant, jei pirmenybę teikiate ramesniam ir tylesniam poilsiui smėlio paplūdimiuose, turėtumėte rinktis Jonijos pakrantę. Tuo tarpu, jei mėgstate šurmulį, pramogas ir pageidaujate kuo daugiau paslaugų paplūdimyje, ko gero, jums labiau tiktų Tirėnų pakrantė.

Raktažodžiai: Jūra Kalabrija Paplūdimiai


Orai dabar Italijoje Lengvas lietus

Italijoje 14.4°C

Lengvas lietus