Orai dabar Italijoje Giedra

Bari 22.0°C

Giedra

Orai dabar Italijoje Giedra

Lecce 21.3°C

Giedra

Orai dabar Italijoje Keli debesys

Foggia 23.2°C

Keli debesys


Kodėl Apulija?

Prieš keletą savaičių žadėjau daugiau dėmesio skirti Apulijai ir Kalabrijai, tad pradedu kelių straipsnelių ciklą apie šiuos svetainėje pietuitalija.lt mažiausiai dėmesio sulaukusius regionus. Pradėsiu nuo Apulijos ir kodėl apskritai ją verta aplankyti.

1. Su tam tikromis išlygomis (liepą–rugpjūtį, kai nakvynės kainos padvigubėja ar net patrigubėja) Apulija išlieka vienu tų Italijos regionų, kuriuose galima keliauti išleidžiant mažiausiai pinigų, nes maisto, pramogų ir viešojo transporto kainos labai prieinamos.

2. Kadangi Apulijoje yra du oro uostai – Baryje (Bari) ir Brindizyje (Brindisi), susisiekimas su šiuo regionu labai patogus (su persėdimu Romoje ar Milane).

3. Apulija taip pat labai patogi mėgstantiems keliauti traukiniais, kurie yra ganėtinai pigūs. Asmeniškai pirmenybę teikiu kelionėms nuomotu automobiliu, nes tai užtikrina visišką laisvę, visgi, didžiąją Apulijos dalį galima aplankyti traukiniu, o ten kur jie nevažiuoja, autobusais.

4. Maždaug nuo gegužės iki spalio Apulija tampa jūros mylėtojų rojumi. Tai tik mano subjektyvi nuomonė, bet gražesnė nei Apulijos jūra man pasirodė tik Sardinijoje. Rinktis tikrai yra iš ko: vien Adrijos jūros pakrantėje nuo Monopolio iki Brindizio paplūdimiai ir kopos (su pertrūkiais) tęsiasi apie 50 km, o dar ilgesnis smėlėtas pajūrio ruožas (taip pat su pertrūkiais) tęsiasi nuo Leukos (Leuca) iki Porto Čezarėjo (Porto Cesareo) Jonijos pakrantėje. Beje, nemažai Apulijos paplūdimių vasarą atsidaro barų, diskotekų, nuomojami gultai. Aš pirmenybę teikiu nuošalesniems paplūdimiams, o ne itališkai vadinamiems lido, tačiau jei keliaujate su draugų kompanija ar ieškote pramogų, Kapitolo (šalia Monopolio) ar Galipolio paplūdimiuose galėsite šėlti ištisą parą.

5. Ne ką mažiau Apulijos lankytojų sugrįžti traukia ne tik žydra jūra, bet ir pasakiški miesteliai. Mažesni, didesni, įtraukti į UNESCO paveldo sąrašą, beveik nežinomi turistams – kiekvienas jų savitas ir be galo įdomus.

6. Galiausiai – žmonės. Šilti, draugiški, svetingi, bet ne įkyrūs, ir trokštantys atskleisti ir pasidalyti savo krašto grožiu su jumis.

Kol kas Apulija užsienio turistams yra sąlyginai nepažįstamas ir neatrastas brangakmenis, tačiau vis daugiau ir daugiau keliautojų savo atostogoms renkasi šį kraštą, todėl rekomenduoju suskubti aplankyti Apuliją, kol vietiniams gyventojams turistas netapo tik pasipelnymo šaltiniu ir nuoširdžiai stengiasi atskleisti savo krašto grožį.

Apulija turistinis žemėlapis (Italija)


Orai dabar Italijoje Giedra

Bari 22.0°C

Giedra

Orai dabar Italijoje Giedra

Lecce 21.3°C

Giedra

Orai dabar Italijoje Keli debesys

Foggia 23.2°C

Keli debesys