Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 13.8°C

Debesuota


Ssaugumas Pietų Italijoje

Keliaudami po Pietų Italiją neturėtumėte pamiršti elementarių savisaugos taisyklių, bet apskritai dėl savo saugumo galite jaustis visiškai ramūs. Smurtiniai nusikaltimai netgi didžiuosiuose Pietų Italijos miestuose (Neapolyje, Palerme, Katanijoje, Baryje) retesni nei, pavyzdžiui, Londone, Paryžiuje ar Vilniuje.

Žinoma, jei elgsitės neatsakingai, galite lengvai tapti kišenvagių auka. Net jei ir stengsitės tai užmaskuoti, visiems vietiniams gyventojams bus akivaizdu, kad esate turistas. O nerašyta taisyklė byloja, kad turistas yra lengviausias vagišių grobis. Todėl keliaujant nepatartina dėvėti brangių ir akį traukiančių papuošalų, nešiotis didelių sumų grynųjų pinigų ar puikuotis brangiu išmaniuoju telefonu, fotoaparatu ar laikrodžiu, nes tai gali patraukti vagių (neretai jie važinėja motoroleriais ir net nesustoję sugeba atimti rankinę ar fotoaparatą ir greitai pasprukti) dėmesį. Be to, kaip ir kiekviename mieste, taip ir Neapolyje, Palerme, Katanijoje ar Baryje yra prastesnės reputacijos rajonų. Todėl naktimis patartina po vieną neklaidžioti uostų zonų ar senamiesčių skersgatviais.

Jei lankysitės Neapolyje, sutiksite įvairių daiktų (mobiliųjų telefonų, fotoaparatų, navigatorių, radijų, laikrodžių ir pan.) įsigyti pigiau siūlančių prekeivių. Tokių prekiautojų pasitaiko visur, bet nė vienam kitam Pietų Italijos mieste šis „verslas“ taip gerai neišvystytas kaip Neapolyje. Jokiu būdu nesusigundykite tokiais pasiūlymais! Apsukrūs neapoliečiai iš pradžių leidžia gerai apžiūrėti ir išbandyti prekę, parodo kaip ji veikia, tačiau sumokėjus pinigus, jie kažkokiu būdu sugeba prekę pakeisti muliažu arba tiesiog įduoda tuščią dėžutę. Deja, kai tai suprasite, pardavėjo ir pėdos bus spėjusios ataušti.

Galiausiai, jei Pietų Italijoje keliausite tik moterų draugijoje, nenustebkite, jei net ir dieną viešoje vietoje neišauklėti jaunuoliai (jauni vyrai) šūktels jums „Bella!“ ar „Pupa!“. Tai nepavojingas elgesys, kurio nereikėtų laikyti priekabiavimu, o tiesiog ignoruoti, tačiau atspindi kai kurių Pietų Italijos vyrų požiūrį į moterį kaip į galimą seksualinį objektą, o ne lygiavertį socialinį partnerį. Iš kitos pusės, jei pažvelgsite į tai su humoru, šį gestą galite priimti kaip komplimentą, nes tokiais šūksniais palydimos tik patrauklios jaunos moterys.

Apibendrinant, mažuosiuose Pietų Italijos miesteliuose galite jaustis absoliučiai ramūs, o didžiuosiuose miestuose tiesiog nepamirškite esminių savisaugos principų, kad nemalonus atsitikimas nesugadintų nuostabių atostogų!

Raktažodžiai: Baris, Neapolis, Palermas, Saugumas


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 13.8°C

Debesuota