Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 13.8°C

Debesuota


Kelionė į Italiją su vaikais

Vis dažniau patarimo kreipiasi į Pietų Italiją su vaikais keliaujančios šeimos, tad tikiuosi šis trumpas straipsnelis joms bus naudingas. Pietų Italija labai įvairi, todėl gali pasiūlyti visko – nuo kerinčių jūros ir kalnų vaizdų, nuostabios architektūros ir puikaus maisto iki muziejų ir neatmenamus laikus menančios istorijos, todėl ji patinka tiek dideliems, tiek ir patiems mažiausiems.

Ruošiantis išvykai į Pietų Italiją su vaikais pirmiausia reikėtų pagalvoti apie savo keliavimo stilių. Net jei ir norite pamatyti kuo daugiau, pagalvokite ar tai patiks jūsų atžaloms ir ar užteks joms jėgų. Todėl reikėtų laiką planuoti taip, kad tarp muziejų ar kitų objektų lankymo taip pat veiktumėte ką nors, kas patinka jūsų vaikams – maudytumėtės jūroje, lankytumėtės vaikų pramogų parke, zoologijos sode ir pan.

Apskritai, keliaujant su vaikais, labai rekomenduočiau vykti ne sezono metu. Liepos ir rugpjūčio mėnesiais poilsiautojai užplūsta ne tik Pietų Italijos paplūdimius, bet ir bažnyčias, muziejus, pramogų parkus ir kitas vietas. Keliaudami pavasarį ar rudenį ne tik išvengsite nuobodaus laukimo eilėse, bet ir gerokai mažiau mokėsite už nakvynę.

Jei įmanoma, užsisakykite kambarį su virtuvėle arba išsinuomokite apartamentus. Dėl skirtingų lietuvių ir italų valgymo įpročių vaikams gali būti sunku sulaukti vakarienės, kuri paprastai prasideda ne anksčiau nei 7–8 val. vakaro. Tuo tarpu dieną (nuo 1 iki 3–4 valandos) nedirba netgi prekybos centrai, todėl, kad galėtumėte numalšinti alkį per siestą, patartina su savimi pasiimti iš vakaro pasigaminto maisto.

Planuokite, kokiu transportu keliausite. Tarp didžiųjų Pietų Italijos miestų kursuoja traukiniai ir autobusai ir jais naudotis paprasta, tačiau, keliaujant su šeima, geresnės transporto priemonės nei automobilis tikrai nėra. Išsinuomavę automobilį, galėsite aplankyti atokesnes vietas ar mažesnius miestelius, bet, svarbiausia, nebūsite priversti derintis prie viešojo transporto tvarkaraščių.

Pasitikslinkite darbo valandas. Nelaikykite savaime suprantamu dalyku, kad norimas aplankyti muziejus ar kitas objektas bus atidarytas jūsų pasirinktu laiku, net jei tai bus darbo diena. Darbo valandų geriausia ieškoti turizmo informacijos centre arba internete. Dar kartą norėčiau priminti, kad keletą valandų po pietų nedirba restoranai ir parduotuvės, bet rasti atidarytą barą, kur galėsite išgerti kavos ar sulčių su bandele neturėtų būti sunku.

Ir galiausiai būkite nusiteikę valgyti DAUG ledų! Visoje Italijoje gaminami nepakartojamo skonio ledai, todėl šiuo skanumynu pasilepinkite patys ir palepinkite savo vaikus. Atsižvelgiant į vietą ir dydį, ledų kaušelis kainuoja 1–2 eurus, bet beveik visur vienas itališkas ledų kaušelis dydžiu prilygsta dviem lietuviškiems. Skanaus!

Keliauti su šeima Pietų Italijoje labai smagu, bet kad atostogų negadintų nemalonios smulkmenos, viską planuokite iš anksto, neužsimokite aplankyti per daug ir mėgaukitės visais šio nuostabaus krašto teikiamais malonumais.

Raktažodžiai: Apgyvendinimas, Kada keliauti, Kelionė su vaikais


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 13.8°C

Debesuota