Orai dabar Italijoje Lengvas lietus

Italijoje 14.9°C

Lengvas lietus


Kaip elgtis (Nesielgti) Pietų Italijoje

Pratęsdamas praeito įrašo temą norėčiau pateikti dar keletą praktiškų patarimų, kaip elgtis ir kaip nesielgti svečiuojantis Italijoje (ne tik pietinėje jos dalyje).

Vasarą Italijoje galima pasimėgauti gausybe čia pat užaugintų vaisių, uogų ir daržovių. Jų geriausia pirkti turguje arba mažose parduotuvėlėse, kur dažniausiai prekiaujama vietos ūkininkų užauginta produkcija. Reikėtų prisiminti, kad renkantis negalima grynomis rankomis liesti vaisių ar daržovių. Parduotuvėse šalia svarstyklių dažniausiai būna vienkartinių pirštinių, kurias būtina užsimauti. Turguose šių pirštinių nerasite, nes vaisių ar daržovių visada prideda pardavėjas. Net jei norite patikrinti ar, pavyzdžiui, vaisiai minkšti, jų nelieskite. Be to, jei pardavėjui parodysite konkretų norimą vaisių, galite būti palaikytas įžūliu, nes Italijoje laikomasi nuomonės, kad pardavėjas geriausiai žino savo produkciją ir parenka labiausiai sunokusius vaisius ar geriausias daržoves. Tiesa, vis dažniau jauni pardavėjai leidžia vaisių (daržovių) prisirinkti pačiam. Tokiu atveju jie pirkėjams paduoda tuščią maišelį.

Eismas Pietų Italijos miestuose yra gana chaotiškas, todėl norėdami pereiti per gatvę, būkite atsargūs – net jei jums dega žalias šviesoforo signalas ar einate per pėsčiųjų perėją. Ne visi vairuotojai yra drausmingi ir sustoja praleisti pėsčiuosius, bet taip pat ne visi pėstieji laukia, kol užsidegs žalia šviesa. Jei prie perėjos ar sankryžos jus sustojo praleisti automobilis, padėkodami kilstelėkite ranką. Tai italams labai patinka.

Italai apskritai mėgsta mandagius, malonius ir besišypsančius žmones (nors patys tikrai nėra visi tokie), todėl kiekvieną kartą užėję į parduotuvę, barą ar restoraną, būtinai pasisveikinkite, o išeidami atsisveikinkite. Ryte arba dieną pasisveikinimui tiks Buongiorno, o vakare Buonasera. Atsisveikinti galite palinkėdami geros dienos (Buona giornata) arba gero vakaro (Buona serata). Taip pat nepamirškite dėkoti (Grazie). Beje, patys Italai mėgsta patriukšmauti, bet jiems patinka, kai užsieniečiai viešose vietose elgiasi santūriau, t. y. nešūkauja, garsiai nekalba.

Ne paslaptis, kad Italijoje labai stiprus mados ir grožio kultas, tačiau pietiečiai ir šiauriečiai jį supranta šiek tiek kitaip. Pietiečiai daugiau demonstruoja atviro kūno, rengiasi ryškesniais drabužiais, dėvi daugiau papuošalų. Tuo tarpu šiauriečiai yra santūresni ir elegantiškesni. Neatsiejamas „tikro“ pietų italo aprangos akcentas – auksinė grandinėlė ant kaklo ir prasagstyti marškiniai. Žinoma, atostogaujant tikrai nėra reikalo varžytis stiliumi su vietiniais (esu tikras, kad kai kuriems jis net nepatiks), bet būtina atrodyti tvarkingai ir tinkamai. Tad jei norite išvengti daugybės veriančių ir netgi pašaipių žvilgsnių, eidami į barą ar šiaip pasivaikščioti į miestą, pamirškite paplūdimio šlepetes ir maudymosi šortus.

Kad atostogos būtų kuo įsimintinesnės ir geriau pažintumėte lankomą šalį, susitapatinkite su vietos gyventojais. Stebėkite juos, bet nepersistenkite (per daug negestikuliuoti, nesakykite kiekvienam sutiktam žmogui Ciao ir t.t.).


Orai dabar Italijoje Lengvas lietus

Italijoje 14.4°C

Lengvas lietus