Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 16.6°C

Debesuota


Dažniausiai Pietų Italijoje daromos klaidos

Bendraudamas su dar tik besiruošiančiais kelionei arba jau grįžusiais iš Pietų Italijos poilsiautojais pastebėjau, kad didžioji dalis keliautojų daro keletą labai panašių „klaidų“, todėl norėčiau jas trumpai aptarti.

Italijos pietus lygina su šiaure. Beveik visi turistai pirmiausia aplanko Milaną, Romą ar Florenciją ir tik paskui nusprendžia leistis į pietus iki Kalabrijos ar Sicilijos ir, tiesą pasakius, tai jiems dažnai pakiša koją, nes bando lyginti regionus, kurie skiriasi ne tik klimatu, kraštovaizdžiu ir architektūra, bet ir tradicijomis, kultūra ir įpročiais. Todėl jei, pavyzdžiui, Sicilijoje traukinys vėluoja pusę valandos (kas dažnai pasitaiko), nekeiksnokite sistemos, bet paverskite tai privalumu ir papildomą pusvalandį pasimėgaukite nuostabiu kraštovaizdžiu. Svarbiausia – tinkamas nusiteikimas.

Nežino kaip elgtis su arbatpinigiais. Šiaurės Italijoje, kaip ir Lietuvoje, arbatpinigiai yra įprastas ir savaime suprantamas dalykas, bet daug kam neaišku, kaip elgtis pavalgius Pietų Italijos restorane. Asmeniškai laikausi nuomonės, kad Pietų Italijoje arbatpinigių būtina palikti turistinėse vietovėse, kuriose lankosi daug keliautojų. Tokiose vietose prigijusios vakarietiškos tradicijos ir arbatpinigių iš jūsų tikimasi. Tuo tarpu eiliniame miestelyje arbatpinigių niekas nepalieka. Beje, teko matyti, kaip turistai, girdėję, kad Italijoje arbatpinigių nepaliekama, jaučiasi nepatogiai, todėl „apsidraudimui“ palieka smulkių centų. Tai ne pats geriausias sprendimas, nes tokiais arbatpinigiais galite įžeisti padavėją, todėl jau geriau arbatpinigių nepalikti visai, arba jų palikti tiek, kiek priklauso (apie 10 %).

Mano, kad gali pavalgyti bet kada. Šia tema jau ne kartą esu kalbėjęs, bet tai vis tiek yra viena didžiausių Europos keliautojų problemų. Daugelis pamiršta, kad Pietų Italijoje skiriasi ne tik kultūra ar papročiai, bet ir įpročiai. Tad jei popietę norėsite papietauti, nereikėtų stebėtis, kad visi restoranai bus uždaryti. Pagalvokite apie tai iš anksto, nes vakarienės anksčiau nei 20 val. taip pat negausite.

Jei nebuvo paminėta kelionių vadovuose ar kelionių svetainėse, vadinasi, tai – neverta dėmesio. Mano manymu, tai didžiausia klaida, kurią daro keliautojai. Pačiu sezono įkarščiu Pietų Italiją užplūsta turistai iš viso pasaulio ir būtent dėl šios priežasties populiariausios vietos praranda dalį savo žavesio ir šarmo. Todėl niekada nereikėtų bijoti ieškoti ir išklysti iš visų praminto tako, nes tik taip atrasite mažyčius kalnų miestelius ar kaimus, kuriuose žmonės dar ir šiandien gyvena pagal senovinius papročius ir tradicijas, ir iš kurių atsiveria pasakiški vaizdai.

Nepagrįstai baiminamasi dėl saugumo. Nemažai galvojančių apie kelionę į Pietų Italiją jaudinasi dėl savo saugumo. Man asmeniškai tai labai keista, bet svarstau, kad tokia nuomonė galėjo susiformuoti dėl praeityje brutaliais nusikaltimais garsėjusios mafijos. Žinoma, tokiuose didžiuosiuose miestuose kaip Neapolis, Baris, Palermas ar Katanija galite būti nemaloniai nustebinti kišenvagių, bet tai kiekvieno didesnio Europos ar pasaulio miesto kasdienybė. Tuo tarpu mažesniuose miesteliuose ar kaimuose galite jaustis absoliučiai saugūs ir ramūs. Jei pajusite, kad jus stebėdami vietiniai gyventojai apie kažką tarpusavyje šnekasi, rodo jūsų pusėn, neišsigąskite. Jie tikrai nerengia jūsų pagrobimo plano. Anaiptol, jiems tiesiog įdomu iš kur esate, kaip atklydote į jų miestelį, ką apie jį galvojate ir t. t.


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 16.6°C

Debesuota