Orai dabar Italijoje Giedra

Italijoje 22.0°C

Giedra


Arbatpinigiai Italijoje

Dažnesni keliautojai dažnai pamini, jog Italijoje nereikia palikti arbatpinigių. Žinoma, jeigu juos siūlo, aptarnavimo sferos darbuotojai priims juos su malonumu. Tačiau nepamirškite, jog kalbant apie paprastus dalykus, tokius kaip kavos puodelis, pavežimas taxi ar vakarienė picerijoje Italijoje nėra įprasta sulaukti arbatpinigių.

Žinoma Italai palieka arbatpinigius šeimininkams ar aptarnaujančiam personalui per didesnes šventes, jubiliejus ar tais atvejais, kai nemaža sąskaita būna artima apvaliam skaičiui (pvz čekio suma sudarė 99 Eurus) Tačiau pastarasis atvejis labiau patogaus atsiskaitymo kompromisas nei arbatpinigiai. Tokie apvalinimai tikrai neturėtų siekti 10-20 procentų sąskaitos sumos.

Romoje ir kituose šiaurės Italijos miestuose pardavėjai yra šiek tiek išlepę nuo vakarietiškų turistų srauto. Ypač tie, kurių verslas kocentruojasi būtent į turizmą todėl ten situacija šiek tiek kitokia, tačiau dar kartą primenu, jog arbatpinigiai Italijoje nėra paliekami. Dauguma atvejų atpartnavimo kaštai bei atlygis personalui jau yra įtrauktas į čekį. Tačiau jeigu panorėsite pinigais atsidėkoti viešbučio darbuotojui, gidui ar kitam aptarnaujančiam personalui – tai Jūsų teisė.


Orai dabar Italijoje Giedra

Italijoje 22.0°C

Giedra