Orai dabar Italijoje Lengvas lietus

Italijoje 14.9°C

Lengvas lietus


Žiema pietų Italijoje

Atšalus ir subjurus orams Lietuvoje daugelis pradeda svajoti apie šiltus kraštus. Puiki vieta pabėgti nuo pliurzos ir nuolat apniukusio dangaus – Pietų Italija. Žinoma, tai ne Seišeliai ar Maldyvai, todėl tikėtis viduržiemy išsimaudyti šiltoje jūroje nereikėtų. Beje, priešingai nei sezono įkarščiu, žiemą Pietų Italija jus pasitiks kur kas žemesnėmis kainomis, gerokai mažesniais turistų srautais ir sodria žaluma. Ne sezono laikotarpis Pietų Italijoje prasideda lapkritį ir tęsiasi iki balandžio.

Būtent lapkritį pradedamas nuimti apelsinų ir mandarinų derlius, todėl galėsite lig soties prisivalgyti tokių kvapių ir sultingų vaisių apie kokius, deja, Lietuvoje tik pasvajoti galima. Lapkritį paprastai iškrenta didžiausias kritulių kiekis, pakrantėse netgi galimos liūtys. Dienomis žemesnėse teritorijose temperatūra dažnai pakyla virš 20 laipsnių šilumos, tuo tarpu kalnuose bus gerokai vėsiau ir gali pasirodyti pirmosios snaigės. Vidutinė lapkričio temperatūra – 10–19 °C šilumos.

Gruodis – didžiųjų švenčių metas, todėl per Kalėdas ar Naujuosius gali padaugėti turistų. Šiuo laikotarpiu įvairiaspalvėmis girliandomis pasipuošę miestai ir miesteliai tampa dar jaukesni (palmės ir girliandos – įdomus derinys). Gruodis paprastai būna mažiau lietingas, tačiau mėnesio pabaigoje kalnų viršūnės jau pasidengia nuolatiniu sniego sluoksniu. Temperatūra svyruoja nuo 7 iki 14 °C šilumos.

Sausis šalčiausias metų mėnuo Pietų Italijoje, bet džiugina pradėjusiomis ilgėti dienomis. Labai tikėtina, kad šiltomis dienomis saulės atokaitoje galėsite nusimesti striukes ir vaikščioti trumpomis rankovėmis. Tačiau kartais sausis, primindamas, kad yra žiemos mėnuo, atneša stiprius vėjus ir žvarbą, o naktimis temperatūra nukrenta netgi žemiau nulio. Laimei, tokie atšalimai paprastai trunka vos keletą dienų ir temperatūra greitai grįžta į normalias ribas – 5–15 °C šilumos.

Vasaris dar gali būti vėsokas ir vidutinė temperatūra nelabai skirsis nuo sausio, bet mėnesio vidury pražydę migdolai (daugiausia Sicilijos pietvakarinėje dalyje) papuoš po rudeninių lietų sužaliavusius laukus. Nors saulė kyla vis aukščiau ir galima pasilepinti malonia jos spindulių šiluma, naktys dar vėsios.

migdolai


Kovą
pražįsta laukinės pavasario gėlės ir įvairiaspalvių žiedų kilimas nukloja laukus ir pievas. Dienos jau gerokai ilgesnės ir maloniai šiltos, todėl žieminiai drabužiai nebereikalingi, tačiau reikėtų pasisaugoti galinčio netikėtai prapliupti trumpalaikio lietaus. Kovą vidutinė temperatūra svyruoja nuo 8 iki 16 °C šilumos, o saulė vidutiniškai šviečia apie 6 valandas.

aguonos

Nuo balandžio Pietų Italijoje prasideda tikrasis pavasaris ir drąsiausieji atidaro maudymosi sezoną. Šį ir likusius mėnesius aprašysiu kitame įraše.

Raktažodžiai: Italija Klimatas Žiema


Orai dabar Italijoje Lengvas lietus

Italijoje 14.9°C

Lengvas lietus