Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 14.4°C

Debesuota


Viešasis ar privatus paplūdimys?

Aprašęs visų regionų paplūdimius pagalvojau, kad Italijoje anksčiau nesilankiusiems poilsiautojams gali būti neaiški naudojimosi paplūdimiais tvarka. Iš esmės Italijos paplūdimiai yra dviejų rūšių – viešieji (spiaggia libera) ir privatūs (spiaggia privata). Savaime suprantama, viešieji paplūdimiai yra nemokami, o privatūs – mokami.

Tad koks skirtumas tarp šių paplūdimių? Privačius paplūdimius atpažinsite iš tolo pagal daugybę tvarkingai sustatytų vienodos spalvos skėčių nuo saulės (žemiau esančioje nuotraukoje puikiai matosi, kuri paplūdimio dalis mokama ir kuri ne). Daugelyje privačių paplūdimių yra baras ar restoranas, tualetai, persirengimo būdelės, vaikų žaidimo aikštelė ir budi prižiūrėtojai (gelbėtojai). Tuo tarpu viešuosiuose paplūdimiuose poilsiautojai guli po savo atsineštais skėčiais ar tiesiog ant rankšluosčių. Kai kuriuose nemokamuose paplūdimiuose arba jų prieigose taip pat gali būti baras, dušai ir tualetai. Gelbėtojai paprastai budi tik dideliuose ir poilsiautojų gausiai lankomuose visuomeniniuose paplūdimiuose.

 

Išsiruošę poilsiauti į netoli miestų esančius viešuosius paplūdimius neturėtumėte nustebti, jei juose bus daug žmonių. Taip pat gali erzinti įvairias prekes (akinius nuo saulės, laikrodžius, rankines ir t. t.) siūlantys juodaodžiai prekeiviai. Tuo tarpu šiek tiek atokiau nuo miestų įsikūrę visuomeniniai paplūdimiai paprastai būna gerokai ramesni ir jaukesni.

Gali nutikti ir taip, kad sumanę išsimaudyti patikusioje vietoje negalėsite prieiti prie vandens, nes bus pastatyti tai draudžiantys ženklai arba, dar blogiau, praėjimas bus užtvertas. Kaip elgtis tokiu atveju? Teisiškai – tai nelegalu, nes Italijos įstatymai numato, jog kiekvienas asmuo turi teisę nevaržomas ir nemokamai prieiti prie jūros ir pakrantės juostos (maždaug 5–10 metrų nuo vandens). Tai reiškia, kad galite nemokamai maudytis ir vaikščioti pakrante net ir privačiame paplūdimyje, tačiau negalite naudotis gultais, skėčiais nuo saulės ar pasitiesti savo rankšluostį paplūdimio ar viešbučio svečiams rezervuotose vietose.

Tad jei siauras praėjimas prie vandens paliktas, galite nesibaimindami įeiti į tokį paplūdimį ir maudytis jūroje arba pakrante keliauti toliau. Tačiau, jei užtverta iki pat vandens ir negalite laisvai prieiti prie jūros (o taip vis dar pasitaiko), turite teisę kreiptis į policiją. Aš visgi siūlyčiau nesigadinti atostogų ir nesivelti į nežinia kuo pasibaigsiančius ginčus, o tiesiog numoti ranka ir pasiieškoti nemokamo paplūdimio.

Italijos paplūdimiuose plevėsuojančių vėliavų reikšmės

Žalia (balta) – maudytis saugu
Geltona – būkite atsargūs
Raudona – pavojinga
Dviguba raudona – maudytis draudžiama
Violetinė – vandenyje yra pavojingų augalų / organizmų (pvz., medūzų)


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 14.4°C

Debesuota