Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 6.62°C

Debesuota


Amalfio pakrantė vasarą

Amalfio pakrantė – viena lankomiausių visos Italijos vietų, kurią į maršrutą mielai įtraukia ir svetainės pietuitalija.lt lankytojai. Kadangi daugelis lietuvių atostogauja liepos–rugpjūčio mėnesiais, t. y. „blogiausiu“ metu atostogoms Pietų Italijoje, dažnai sulaukiu klausimų, ar verta ten vykti vasarą. Jei nėra galimybės keisti atostogų datos, mano atsakymas, visgi, būtų teigiamas. Aukštų kainų išvengti nepavyks, bet prasilenkti su turistų iš viso pasaulio miniomis visgi įmanoma net ir Amalfio pakrantėje.

Amalfio pakrantei iš viso priskiriami 13 miestelių, kurių populiariausi yra Amalfis (Amalfi), Pozitanas (Positano) ir Ravelas (Ravello). Savaime suprantama, juose daugiausia ir turistų. Beje, iš šių trijų mažiausias ir ramiausias yra Ravelas, kuriame dieną gausu turistų, bet vakarop miestelis gerokai ištuštėja, nes paprastai poilsiautojai apsigyvena didesniuose miesteliuose ir jį aplankyti užsuka tik kelioms valandoms. Bet dar mažiau Amalfio pakrantės svečių žino, kad aukštai kalnuose, tarp Amalfio ir Ravelo yra mažas ir labai jaukus Skalos (Scala) miestelis, kuriame galima pajusti tylaus kasdienio Pietų Italijos gyvenimo skonį. Miestelis išsidėstęs ant kalno šlaito ir jam priklauso 6 kaimeliai, sujungti siauru keliuku, kuriuo maždaug per valandą galima apeiti kaimelius ratu ir vėl grįžti į Skalos centrą. Verta paminėti, kad iš Campidoglio kaimelio atsiveria pasakiškas vaizdas į Ravelą ir pakrantę, kuriuo net ir vasarą galėsite mėgautis visiškoje ramybėje.

Amalfio pakrantės žemėlapis

Virš Amalfio stūkso dar XV a. statytos pilies bokštas, kurį galima pasiekti tik pėsčiomis. Automobiliu arčiausiai galima privažiuoti iki Pontone kaimelio, o toliau, sekdami nuorodas į Torre dello Ziro bokštą, maždaug po valandos kopimo akmenuotu keliuku ir įveikę daugybę laiptų, pasieksite bokšto griuvėsius. Žinoma, pakeliui galėsite ne kartą sustoti ir pasigrožėti vienas už kitą gražesniais Ravelo ir Atranio vaizdais. Bet tai dar ne viskas. Nuo bokšto veda statoki laiptai į kiek aukščiau kalnuose esančią mažą apžvalgos aikštelę. Esu tikras, kad kopdami nubrauksite ne vieną prakaito lašą, bet atsiversiantys kerintys pakrantės vaizdai tai atpirks su kaupu!

Beje, net ir pačiame Ravelyje galima rasti be galo gražių ir ganėtinai ramių vietų. Viena iš tokių yra Čimbronės vila (Villa Cimbrone). Nors ji ir įtraukta į visus kelionių vadovus, nemažai turistų ją tiesiog aplenkia, nes ji nėra pačiame miestelio centre. Sekite ženklus iš pagrindinės katedros aikštės ir po maždaug 20 minučių pasieksite aukštai virš Amalfio pakrantės įsikūrusią vilą su jaukiais sodais, iš kurių atsiveria romantiškos panoramos.

Karštą vasaros dieną tikrai norėsis išsimaudyti jūroje. Kad malonumas būtų dar didesnis, ją galite pasiekti, pavyzdžiui, pėsčiomis leisdamiesi iš Skalos į Amalfį. Maždaug nuo Pontone kaimelio laiptai taps statesni, tačiau atsivers kerintys Amalfio vaizdai sodriai mėlynos jūros fone. Jei pagrindinis Amalfio paplūdimys jums pasirodys per daug triukšmingas, galbūt kitame uosto gale esantis nedidelis Le Sirene paplūdimys bus šiek tiek ramesnis. Dar kitas pasirinkimas – maždaug už 15 minučių kelio pėsčiomis esantis mažesnis Atranio (Atrani) miestelis. Jis kur kas ramesnis ir mažiau lankomas turistų, todėl šio miestelio paplūdimyje (tamsaus smėlio) gali būti dar mažiau žmonių.

Taigi, net ir pačiame sezono įkarštyje Amalfio pakrantėje galima praleisti puikias atostogas. Vasarą didžiuosius miestelius geriausia lankyti ryte arba vakare, kai sumažėja vadinamųjų vienos dienos turistų, o dieną galima leistis į žygius pėsčiomis po kalnus arba apžiūrėti mažuosius miestelius.

Raktažodžiai: Amalfio pakrantė


Orai dabar Italijoje Debesuota

Italijoje 6.62°C

Debesuota