Pietų Italijos klimatas

Pietų Italijoje, įskaitant Sicilijos ir Sardinijos salas, vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Jam būdingos trumpos švelnios žiemos, šilti pavasariai ir rudenys ir gana karštos sausos vasaros. Vasariški orai čia prasideda balandį ir tęsiasi iki pat spalio. Karščiausi liepos ir rugpjūčio mėnesiai (vidutinė temperatūra siekia 26–30 °C šilumos), o šalčiausi – gruodžio vasario mėnesiai, kai oras atvėsta iki vidutiniškai 8–17 °C šilumos ir iškrenta didžiausias kritulių kiekis. Žiemą Pietų Italijoje esantys Apeninų kalnai visada padengti sniegu ir juose vyrauja neigiama temperatūra.

Be abejo, oras labai priklauso nuo konkrečios vietos, nes net ir vasarą temperatūra pakrantėje ir kalnuose gali skirtis 10 laipsnių. Kai kuriais metais pasitaiko ir kraštutinumų, kai vasaromis termometras pavėsyje rodo 40 °C karščio, o žiemą – vos vieną ar du laipsnius šilumos.

Gegužę vandens temperatūra jau siekia apie 20 °C šilumos, rugpjūtį pasiekia maksimalią 27–28 °C temperatūrą ir spalį nukrenta iki malonių 24 °C šilumos.