Kapris – rojaus lopinėlis žemėje?

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

Esu tikras, kad vieni šią salą jau aplankę keliautojai net nesudvejoję atsakytų teigiamai, tuo tarpu kiti turėtų argumentų jiems paprieštarauti. Dėl Kaprio grožio ginčytis nedrįsta niekas, tačiau kai kurie keliautojai skundžiasi turistų gausa, perpildytais paplūdimiais ir aukštomis kainomis.

Pats Kapryje lankiausi pavasarį, vos prasidėjus sezonui (čia sezonas prasideda balandį ir tęsiasi iki lapkričio), todėl turistų dar nebuvo labai daug ir jie nė kiek nesugadino pirmojo įspūdžio. Lygiai taip pat kaip Kapris nuo seno žavėjo meno žmones, neabejingas natūralių grotų, stačių šlaitų, panoraminių vaizdų, gamtos ir architektūros grožiui likau ir aš.

Aplankyti Žydrąją grotą (Grotta  Azzurra) – daugelio salos svečių svajonė, tačiau neretai entuziazmas išblėsta sužinojus, kad šis malonumas vienam žmogui kainuoja nuo 10 iki 25 eurų (pigiau – iki grotos važiuojant autobusu, brangiau – plaukiant laiveliu). Tačiau ir čia yra išeitis. Jei vandenyje jaučiatės lyg žuvis, į Žydrąją grotą galite įplaukti patys ir joje būti kiek tik panorėję. Tai nieko nekainuoja! Norėčiau atkreipti dėmesį, kad toks grotos lankymas leidžiamas vakare, maždaug nuo 18 val., kai beveik nebelieka vienadienių turistų.
grotta azzurraKapryje daug turistų, tačiau net ir vasarą galima pajusti romantišką salos atmosferą, nes maždaug 70 % salos lankytojų yra vienadieniai turistai, atplaukiantys apie 9 val. ryto ir grįžtantys atgal į žemyninę Italijos dalį 17–19 val. Nakvynė Kapryje nėra pigi (para dviviečiame B&B kambaryje kainuoja nuo 80 eurų), bet tikrasis ir nuostabusis salos veidas atsiskleidžia būtent vakarais. Jei tą pačią vietą, kad ir Umberto I-ojo aikštę (piazza Umberto I), aplankytumėte anksti ryte ar vakare, kai nereikia irtis per žmonių jūrą, nustebtumėte, kaip šioje mažutėje aikštėje anksčiau galėjo likti nepastebėta pasakiška barokinė Šv. Stepono (Santo Stefano) bažnyčia ar terasos su kvapą gniaužiančiais vaizdais į salos gilumą ir jūrą.

Jei nors trumpam norite prisiliesti prie Kaprio gamtos, siūlyčiau rinktis maršrutus pėsčiomis. Kildami ar leisdamiesi nuo Solaro kalno (Monte Solaro), vingiuodami Via Krupp ar iki Tragaros kyšulio (Punta Tragara) vedančiais takais kitų keliautojų tikrai sutiksite, bet jų koncentracija vienoje vietoje nebus tokia didelė kaip miesteliuose, todėl galėsite netrukdomi gėrėtis pasakiško grožio peizažais. Jei, visgi, jus labiau domina menas, kultūra, istorija ar  architektūra, galite leisti laiką klaidžiodami siaurutėmis Kaprio ir Anakaprio gatvelėmis, lankydamiesi Jupiterio (Villa Jovis), San Mikelės (Villa San Michele) vilose ar Augusto soduose (Giardini Augusto).
Monte SolaroJeigu manęs kas nors paklaustų, ar Kapris yra rojaus lopinėlis žemėje, net nemirktelėjęs atsakyčiau TAIP. Kad po apsilankymo Kapryje taip pat galėtumėte atsakyti ir jūs, svarbiausia tinkamai pasirinkti kelionės laiką bei trukmę ir atitinkamai jai nusiteikti (naivu tikėtis, kad vienoje gražiausių Italijos vietų visą dieną galėsite klaidžioti nesutikdami kitų turistų ar papietauti už kelis eurus).
  

Raktažodžiai: Amalfio pakrantė Kapris

Komentarai