Kalabrijos viduramžių miesteliai (2-a dalis)

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

Jonijos pakrantėje įsikūrę viduramžių miesteliai saviti ir be galo jaukūs, tačiau savo grožiu ir išskirtinumu jiems nė kiek nenusileidžia broliai, įsitaisę tarp Tirėnų jūros ir Apeninų.

Šilą (Scilla) – tiksliau miestelio senamiestį, vadinamą Chianalea – tiesiogine žodžio prasme skalauja Tirėnų jūros vandenys. Namai pastatyti ant uolų ir vieni nuo kitų atskirti tik siauromis gatvelėmis, kurios nusileidžia iki pat vandens. Šila labiausiai žavi savo natūralumu, nes lygiai kaip prieš kelis šimtmečius žvejai taisė savo tinklus siaurose gatvelėse, taip ir šiandien galite sutikti į jūrą medinėmis valtelėmis besiruošiančių žvejų, kurių vienintelis pragyvenimo šaltinis yra žvejyba. Naktį, kai Šiloje įsigali tyla, jūros bangų mūša į namų sienas ir vandens purslų tiškėjimas į langus skamba tarsi muzika.

scillaFoto: Salvatore Oppedisano


Altomontė (Altomonte) – Kalabrijos šiaurėje, Polino parko žalumos apsuptyje įsikūręs miestelis neabejotinai vienas įdomiausių Kalabrijoje. Dėl palankios geografinės padėties šiame miestelyje puikiai išsilaikė dar XIV a. statyti pastatai, o Santa Maria della Consolazione bažnyčia laikoma įspūdingiausiu Gotikos paminklu visoje Kalabrijoje.

AltomonteFoto: Firmoza


Prieš kertant Bazilikatos sieną, keliautojus svetingai išlydi dar du miesteliai – Morano Kalabras ir Čivita. Morano Calabro grožis slypi darniame architektūros ir natūralios gamtos derinyje – akmeninės siaurų gatvelių arkos, kolonos ir namai puošia miestelį ir kartu didybės suteikia jį supantiems kalnams. Tankus ir klaidus Morano Kalabro gatvelių labirintas veda į kalno viršūnėje stovinčią pilį, iš kurios atsiveria pasakiškas raudonų stogų ir grakščių kalnų linijų paveikslas.

morano calabroFoto: Juluza2005churrusco


Visai netoli nuo Morano Kalabro nutolęs Čivita (Civita) miestelis įkurtas vėliau, XV a., todėl paprastai istorikų priskiriamas vėlesnei epochai, tačiau būnant taip netoliese, jo nereikėtų aplenkti. Miestelis nedidukas ir labai jaukus, jame gyvena vos apie 1 000 žmonių, tačiau čia įsikūrusi albanų bendruomenė iki šiol puoselėja savo senąsias tradicijas ir kalbą. Čivita – tai, tarsi, vartai į nuostabų Polino nacionalinį parką su laukine gamta ir giliausiu Europoje Raganello tarpekliu.

civitaFoto: Photosomatika


Kadangi daugelis Kalabrijos viduramžių miestelių įsikūrę kalnų apsuptyje, jie pasitinka ne tik gilia senove alsuojančia atmosfera, bet ir gaivesniu oru, tad norintiems atsikvėpti nuo vasaros karščių, jie siūlo viską, ko gali prireikti – nuostabias panoramas, architektūrinį palikimą ir, žinoma, jaukias mažytes kavinukes bei puikią nuotaiką!

Raktažodžiai: Kalabrija

Komentarai