Apulija ant dviejų ratų

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

Lietuviška žiema ilga, todėl ne vienas dviračių entuziastas sunkiai sulaukia dviračių sezono atidarymo. Tiems, kas dviračio nenori keisti į slides, Apulija gali būti puiki alternatyva, nes joje dviračiu galima keliauti ištisus metus.

Kad ir kaip būtų, maloniausia Apulijoje rudenį ir pavasarį, nes žiemą gali pasitaikyti lietingų arba vėjuotų dienų, o vasarą gali būti kiek per karšta. Tačiau kiekvienas metų laikas turi savų privalumų: rudenį galėsite grožėtis raustančiais vynuogynais, žiemą – labai mažu eismu ir žemiausiomis nakvynės bei maisto kainomis, pavasarį – maloniai šilta saule ir gėlių kilimais pasipuošusiais laukais, o vasarą – žydrais ir šiltais Adrijos ir Jonijos jūrų vandenimis.

Dviratis – puiki priemonė pažinti Apuliją, jos kultūrą ir paveldą, pajusti lėtą gyvenimo ritmą ir grožėtis kraštovaizdžiu (kiekvienu metų laiku jis kitoks). Kodėl Apulija? Ji nei per daug kalvota, nei per lygi, nebrangi, garsėja puikiu maistu ir draugiškais žmonėmis. Bet svarbiausia, šio regiono platus vietinės reikšmės kelių ir natūralių takų tinklas leidžia patogiai pasiekti daugelį gražiausių Apulijos vietų, mėgaujantis visiška laisve. Vietinės reikšmės keliais (daugelis jų asfaltuoti, bet yra ir žvyrkelių) eismas labai mažas, todėl kelyje būsite visiškai saugūs.

Foggia biciFoto: Smiroman


Galimi du keliavimo dviračiais po Apuliją būdai – savarankiškai (su savo atsivežtu arba vietoje išsinuomotu dviračiu) arba su vietine dviračių žygius organizuojančia agentūra. Pasirinkę pirmą variantą, planuoti maršrutą, rūpintis maistu, ieškoti nakvynės, vežtis daiktus turėsite patys, bet būsite absoliučiai nuo nieko nepriklausomi. Keliaudami su organizuota grupele turėsite tiesiog minti pedalus ir mėgautis Apulija, nes visą laiką būsite lydimi autobusiuko su jūsų daiktais, maistu, iš anksto žinosite nakvynės vietas. Keliauti savarankiškai kur kas pigiau, bet su agentūra – paprasčiau, todėl rinktis reikėtų pagal savo poreikius.

Paprastai maršrutai Apulijoje sudaromi 5–14 dienų, per dieną vidutiniškai nuvažiuojant apie 55 km. Atstumas atrodo nedidelis, bet juk tai pažintinė kelionė, o ne Giro d‘Italia lenktynės. Dviejų savaičių kelionė dažniausiai prasideda šiaurinėje Apulijoje (galimas ir atvirkštinis variantas), kerta neaprėpiamus Fodžos apylinkių javų laukus, vingiuoja Itrijos slėniu su plačiai išsibarsčiusiais truliais ir galiausiai pasiekia patį Italijos bato kulniuką – Leuką.

salento biciPačiam tokio keliavimo būdo dar neteko išbandyti, bet kuo daugiau domėjausi dviračių žygiais Apulijoje, tuo labiau mane jie vilioja. Gera draugija, saulė, gaivus vėjelis, agrarinės Apulijos vaizdai ir dviratis – skamba kaip puiki įprastų atostogų alternatyva!

Raktažodžiai: Apulija Transportas

Komentarai