Pietų Italija – ar įmanoma keliauti pigiai? (2 dalis – transportas)

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

Praeitą savaitę pradėjau kalbėti apie pigų, bet kartu ir patogų keliavimą Pietų Italijoje. Pratęsdamas šią temą šiandien aprašysiu, ko gero, daugiausia išlaidų reikalaujančią kelionės dalį – transportą. Ši išlaidų grupė apima lėktuvų bilietus, automobilio nuomą, degalų sąnaudas ir viešąjį transportą.

Renkantis transporto priemonę, kuria ketinate pažinti Pietų Italiją, pirmiausia reikia išsiaiškinti du esminius dalykus: kiek laiko planuojate skirti kelionei ir keliese vyksite. Jei visai kelionei galite skirti savaitę, net neatsižvelgiant į keleivių skaičių, geriausia skristi lėktuvu. Jei atostogauti Italijoje ketinate bent jau 2 savaites, tuomet galima pasvarstyti apie galimybę važiuoti nuosavu automobiliu. Šis variantas labiausiai tinka šeimai ar draugų būreliui, nesukančiam galvos dėl to, kad Pietų Italiją pasieks tik po poros dienų, praleistų kelyje. Vykstant nuosavu automobiliu iš Vilniaus į Romą kelionė kainuos apie 1 000 Lt, tačiau šią sumą tarpusavyje pasidalys visi keleiviai. Be to, atkris automobilio nuomos išlaidos. Taigi, tai labiausiai varginantis, bet kartu ir pigiausias keliavimo būdas.

Aš visgi laikausi nuomonės, kad patogiausia ir geriausia, o tam tikrais atvejais ir pigiausia, į Pietų Italiją skristi lėktuvu. Per akcijas lėktuvo bilietas iš Vilniaus į Romą ir atgal vienam asmeniui kainuoja apie 200 Lt, tuo tarpu standartinė kaina į abi puses vienam asmeniui svyruoja nuo 300 iki 600 Lt.

Kokį transportą rinktis atvykus? Jei keliaujate dviese arba jūsų daugiau, neabejotinai geriausia išsinuomoti mažą automobiliuką. Jo nuoma savaitei kainuos maždaug nuo 150 (su standartiniu draudimu) iki 200 eurų (su nuline išskaita). Jei keliaujate vienas arba jūsų draugijoje nėra vairuojančių, gerai išvystytas geležinkelio ir kelių tinklas leidžia gana patogiai keliauti ir viešuoju transportu. Tolimesnėms kelionėms rekomenduočiau traukinius, tuo tarpu keliaujant tarp mažų miestelių labiau tinka autobusai. Beje, vietiniai traukiniai Regionale (R) yra pigūs, bet lėti, nes stoja kiekvienoje stotelėje. Tuo tarpu tolimų atstumų Intercity (IC) ir Eurostar (ES) traukiniai stoja tik didesniuose miestuose ir yra pakankamai brangūs. Keliaujant viešuoju transportu nereikės sukti galvos, kur pastatyti automobilį ar kaip išvengti eismo spūsčių, tačiau negalėsite sustoti ar nuvykti kur panorėję, negalėsite apsigyventi autentiškose ir nuošalesnėse agriturismo sodybose ir turėsite savo planus derinti pagal traukinių ir autobusų tvarkaraščius (P. S. Pietų Italijoje viešasis transportas kartais važiuoja tik pagal mašinistui ar vairuotojui žinomą grafiką...).

Mano nuomone, Pietų Italiją patogiausia pažinti automobiliu, nes jis suteikia nevaržomą laisvę. Šią transporto priemonę pasirinkusiems keliautojams bus aktualios degalų kainos, todėl Labai apibendrintai galima sakyti, kad litras degalų Italijoje kainuoja maždaug litu daugiau nei Lietuvoje. Beje, nuo to, kokia transporto priemone nuspręsite pažinti Pietų Italiją, labai priklausys ir nakvynės vietų pasirinkimas. Šią išlaidų dalį aptarsiu kitos savaitės įraše.

Komentarai