Šiltasis metų laikas Pietų Italijoje

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

Praėjusiame įraše trumpai aprašiau žiemos mėnesius Pietų Italijoje. Lapkritį ir kovą žiemai priskyriau neatsitiktinai, nes jie priklauso ne sezono laikotarpiui. Nuo balandžio Pietų Italijoje prasideda tikrasis pavasaris – įvairiaspalvis ir šiltas.

Balandį kviečių laukai dar nebūna spėję pagelsti, o pievos žavi laukinių gėlių margumynu. Beje, aukščiausiose viršukalnėse (Etnoje – ištisus metus) dar galite rasti ir sniego. Lietaus tikimybė nuolat mažėja, oras vis labiau ir labiau įšyla ir drąsiausi poilsiautojai atidaro maudymosi sezoną. Apsilankyti Pietų Italijoje balandį verta ir dėl velykinių procesijų, kuriose neįtikėtinai persipina folkloras, tradicijos ir religija.

kvieciai su aguonom


Gegužę
Pietų Italija ypač kerinti. Kalnų šlaitai pasipuošia įvairiosiomis spalvomis, o oro temperatūra idealiai tinka vaikščioti pėsčiomis. Pakrantėje dar šilčiau, kartais temperatūra pakyla iki +30 °C, todėl išsimaudyti jūroje – vienas malonumas. Sicilijos ir Kalabrijos vakarinių pakrančių žvejų miesteliuose prasideda tunų žvejybos sezonas, trunkantis beveik iki liepos.

Birželį pasirodo pirmieji vasaros karščio ženklai – ryškiaspalviai žiedai ir lapai pasiduoda negailestingiems saulės spinduliams ir pradeda gelsti. Tai, ko gero, pats geriausias metas leistis į žygius po Kalabrijos, Sicilijos, Sardinijos ir Kampanijos kalnus. Vidutinė birželio temperatūra yra 20–25 °C ir lietus mažai tikėtinas. Vanduo birželį įšyla iki malonios temperatūros (apie +24 °C šilumos) ir, išskyrus savaitgalius, paplūdimiai dar būna beveik tušti. Turgaus prekystaliai lūžta nuo čia pat prinokusių vyšnių, slyvų ir kitų uogų ir vaisių.

Liepą jūra tampa pagrindiniu vietinių gyventojų ir turistų traukos centru, todėl į populiariausius paplūdimius ir kurortinius miestelius pradeda plūsti poilsiautojai. Ramybės ir atgaivos ieškantys keliautojai turėtų traukti į kalnus, kurių aukštesnės viršūnės gerokai vėsesnės ir pakeri sodria žaluma. Liepa – persikų ir arbūzų sezonas.

Rugpjūtį alinantis karštis (vidutinė temperatūra siekia apie +30 °C karščio) ir bendras atostogų jausmas beveik visus priverčia bėgti iš miestų į artimiausias pakrantes. Pats sezono įkarštis trunka apie tris savaites – nuo rugpjūčio pradžios iki maždaug rugpjūčio 20 d., todėl šiomis dienomis paprastai ypač padidėja vilų, apartamentų, kambarių nuomos kainos. Fikusų šakos linksta nuo prisirpusių ir be galo saldžių figų.

Rugsėjį pradedamas nuimti rudeninis derlius – vynuogės, pistacijos, migdolai ir kiti riešutai. Tai puikus metas atostogoms Pietų Italijoje ne tik dėl gausybės vaisių, bet ir dėl vasariškai šiltų orų ir jūros (vidutinė oro ir vandens temperatūra apie +26 °C šilumos) bei gerokai sumažėjusio turistų antplūdžio. Antroje mėnesio pusėje galimi smarkūs, bet gaivūs ir trumpalaikiai lietūs.

vynuoges


Spalis
– alyvuogių ir persimonų derliaus nuėmimo metas. Naktys jau vėsesnės (apie +16 °C šilumos), bet dienos maloniai šiltos (apie +23 °C šilumos). Vandens temperatūra spalį išlieka 21–24 °C šilumos. Vynmedžiai po truputį ima rausti ir gelsti, įvairiausiais atspalviais nuspalvindami milžiniškus vynuogynus, todėl pasivaikščiojimas Pietų Italijos slėniais nuteikia labai romantiškai. Spalį kaktusų vaisiai, vadinami figomis, patys saldžiausi.

Raktažodžiai: Klimatas Žiema

Komentarai