Sicilija – lankomiausia

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

Baigiantis vasaros kelionių sezonui, nusprendžiau apžvelgti svetainės pietuitalija.lt lankytojų preferencijas ir mėgstamiausias kelionių kryptis. Didelių netikėtumų nebuvo, bet šiek tiek nustebino Apulijos ir Kalabrijos nepopuliarumas.
 

Kaip ir buvo galima tikėtis, daugiausia svetainės lankytojų domėjosi Sicilija. Skaičiuojant apytiksliai, maždaug pusė visų užklausų buvo susiję su šia sala. Be abejonės, Sicilija žavi savitumu ir iš visų pietinių regionų išsiskiria gausiausiu kultūros, istorijos, architektūros ir natūralios gamtos palikimu, tačiau nemaža dalis keliautojų ją pasirenka vien dėl žinomumo ar pigiausių (patogiausių) skrydžių.
 

Antroje ir trečioje vietose pagal susidomėjimą rikiuojasi Sardinija ir Kampanija. Šiems regionams atitenka maždaug po 20 proc. visų lankytojų srauto, tačiau jie pasirenkami dėl skirtingų motyvų. Sardinija, kuri pagrįstai gali didžiuotis gražiausiais visos Italijos paplūdimiais ir žydra jūra, daugiausia susidomėjimo sulaukia gegužės–liepos mėnesiais ir ją renkasi jūros mylėtojai, tuo tarpu Kampanija keliautojams vienodai įdomi ištisus metus ir ją atostogoms renkasi norintys suderinti poilsį prie jūros su kultūros, istorijos ir gamtos pažinimu.
 

Kaip jau minėjau, paskutines dvi vietas dalijasi Apulija ir Kalabrija. Kad susidomėjimas jomis bus mažiausias, nujaučiau iš anksto, bet nesitikėjau, kad jis bus toks mažas – šie regionai sudomino vos po maždaug 5 proc. visų svetainės lankytojų. Ir tai tikrai ne dėl to, kad juose nėra ko pamatyti ar ką veikti, tiesiog jiems trūksta reklamos ir žinomumo. Kadangi pats kurį laiką gyvenau Apulijoje, žinau, kokia ji nuostabi, ir šiam kraštui jaučiu išskirtinius sentimentus, todėl artimiausiu metu stengiuosi daugiau dėmesio skirti būtent jai. Nors mano pažintis su Kalabrija nebuvo tokia visapusiška, visgi, susižavėti ja užteko vos kelių akimirkų, todėl jos taip pat nepaliksiu nuošalyje.
 

Sicilija – be galo graži ir įdomi, bet tai tik dalelytė margaspalvės Pietų Italijos mozaikos, todėl dėti lygybės ženklo tarp Sicilijos ir Pietų Italijos nereikėtų. Kiekvienas regionas yra savitas ir išskirtinis, turintis savo veidą, todėl pažinti verta kiekvieną. Kas žino, galbūt natūralūs ir neiščiustyti Kalabrijos kalnų miesteliai ar autentiškos Apulijos maserijos jums paliks kur kas didesnį įspūdį, nei turistų gausiai lankoma Taormina ar Etna.

Raktažodžiai: Palermas Sicilija

Komentarai