La dolce vita

Įkėlė: Įkėlimo data:
  • Šrifto dydis: Larger Smaller
  • Spausdinti

La dolce vita – tai kur kas daugiau nei tik geras ir saldus gyvenimas. Tai itališkas gyvenimo būdas, kurio neatsiejami palydovai yra (buvo) saulė, puikus maistas ir vynas, svetingumas, audringas naktinis gyvenimas, aistra...

Kodėl buvo? Todėl, kad pirmine prasme la dolce vita nebeegzistuoja. 5-ajame ir 6-ajame dešimtmečiuose Italijos visuomenė buvo susiskaldžiusi į socialines klases. Mažai turtingų šeimų savo rankose turėjo daug pinigų ir valdžią, todėl jiems nereikėjo dirbti. Likusi visuomenės dalis gyveno labai vargingai. Norėdami išryškinti šį skirtumą, turtingieji dienomis miegodavo, o naktimis mėgaudavosi aktyviu gyvenimu, kuris buvo neįsivaizduojamas be audringų vakarėlių Romos naktiniuose klubuose, prabangių automobilių, alkoholio. Be to, Italija buvo ypač patraukli ir patogi Holivudo kino bendrovėms, todėl Romoje gyveno daugybė to meto Holivudo žvaigždžių. Naktiniai klubai buvo išskirtiniai ir be galo brangūs, todėl eiliniai darbininkai ne tik buvo į juos neįleidžiami, bet ir negalėjo sau to leisti.

Šiandien viskas kitaip: tokio ryškaus socialinio susiskaidymo nebeliko, Romos Veneto gatvė nė iš tolo nebeprimena naktinio gyvenimo arterijos ir Holivudo žvaigždžių čia, ko gero, nesutiksite. Tačiau nuostabi gamta, šilta jūra ir kaitri saulė, atsipalaidavimas, draugiški žmonės, neskubėjimas, linksma ir nuotaikinga atmosfera, puikus humoras, atpalaiduojanti siesta, burnoje tirpstantis maistas ir šilti pašnekesiai su draugais išliko ir net sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis praskaidrina nuotaiką ir pasaldina itališką kasdienybę.
 

Raktažodžiai: Italija la dolce vita

Komentarai